Економіка

«Укргазбанк» та «Енергоатом» створять національну мережу зарядних станцій для електромобілів

В Україні буде створена національна мережа електричних зарядних станцій.

Про це передає Голос українською  з посиланням на повідомлення Енергоатому.

Першим кроком для реалізації відповідного проєкту стало підписання 17 червня 2022 року Меморандуму про партнерство та взаємодію між ДП «НАЕК «Енергоатом» та АБ «Укргазбанк».

Відповідно до положень меморандуму, сторони домовились розпочати спільну реалізацію проєкту з використанням фінансових можливостей Укргазбанку та виробничо-технічного потенціалу Енергоатому як найбільшого виробника електроенергії в Україні.

«Сьогодні зроблений ще один важливий крок розвитку інфраструктури електричного транспорту та створення національної мережі зарядних станцій в Україні, визначені джерела фінансування для розбудови цієї мережі на території всієї країни. Ми пришвидшуємо досягнення вуглецевої нейтральності економіки України, а також зменшення забруднення навколишнього природного середовища», – зазначив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час підписання документу.

У Енергоатомі кажуть, що мають значні резервні потужності для виробництва дешевої та екологічної електроенергії. Їх можна залучити для задоволення зростаючих потреб автопарку електромобілів в Україні.

«Для Енергоатома це також і вихід на роздрібний ринок продажу електроенергії, що суттєво збільшить капіталізацію Компанії», – наголосив президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

За словами заступника Голови правління Укргазбанку Дениса Чернишова, фінансування проєктів, пов’язаних з ефективним використанням енергоресурсів та зменшення негативного впливу на довкілля, були та залишаються одними з пріоритетних напрямків роботи банку.

«Ми впроваджуємо дійсно масштабний проєкт, в якому вбачаємо одну з перших ластівок на шляху інноваційної трансформації транспортної інфраструктури України до Європейських екологічних стандартів. Особливо враховуючи, що атомна енергія – це низьковуглецеве джерело енергії, що відіграє важливу роль у запобіганні викидам CO2», – наголосив він.

Довідка

У 2021 році українці придбали 8,5 тисяч електрокарів. Це приблизно на 20% більше, ніж у 2020. У квітні-травні 2022 попит на електроавтомобілі в Україні зріс у 15 (!) разів. Станом на 1 червня 2022 року в Україні зареєстровано 36 602 електроавтомобілі, щомісячний приріст парку електрокарів становить близько 800 автомобілів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України