Економіка

У травні експорт української соняшникової олії виріс на 23%

Експорт соняшникової олії з України в травні виріс на 23% та склав 186 тисяч тонн.

Про це передає Голос українською  з посиланням на АПК-Інформ.

“Даний показник став максимальним місячним з початку війни і свідчить про адаптацію учасників ринку до поточних реалій та поступове налагодження ланцюгів поставок продукції через функціонуючі сухопутні переходи та порти”, – пишуть у виданні.

Повідомляється, що у травні спостерігалось поступове збільшення країн-імпортерів української олії – продукцію було відвантажено у більш ніж 60 країн світу, що було неможливим одразу після початку війни.

Поточні темпи експорту продукту за межі Європи поки ще досить низькі у порівнянні з довоєнними. Основними імпортерами української соняшникової олії залишаються країни ЄС (75% – частка у травні від загального обсягу відвантажень української олії). Своєю чергою, на українську соняшникову олію в загальному обсязі імпорту країнами ЄС у вказаному місяці прийшлось 82% (близько 75% у квітні).

Лідером серед покупців української олії у травні стала Польща, на яку прийшлось 20% від загального експорту даної продукції з України.

Відвантаження в більш віддалені країни світу, що складає 25% від українського експорту у травні, наразі суттєво обмежене логістикою, збільшенням терміну доставки та її вартості. При цьому серед основних імпортерів після країн ЄС варто виділити Туреччину, куди у вказаному місяці було відвантажено майже 12 тис. тонн.

У червні, вперше з початку війни, аналітики ІА «АПК-Інформ» трохи підвищили прогноз експорту соняшникової олії з України на сезон-2021/22 – до близько 4,1 млн тонн (+4% до попередньої оцінки; -23% до 2020/21 МР)

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України