Війна рф проти України

Українські бійці розповіли про використання вітчизняного вогнемета РПВ-16

Українські бійці використовують вітчизняний реактивний вогнемет РПВ-16.

Про це розповіли у інформаційному агенстві АрміяInform

“Перед вами реактивний піхотний вогнемет вітчизняного виробництва РПВ-16. Це зручна та потужна зброя, яка до того ж проста у використанні. Максимальна дальність ведення вогню становить до 1000 метрів, а прицільна — 600 метрів. Сам гранатомет є одноразового використання, а пускова установка розрахована на кілька пострілів”, — розповідає про свою зброю тимчасовий виконувач обов’язків командира вогнеметного взводу роти РХБЗ окремої механізованої бригади сержант Роман.

Українські бійці розповіли про використання вітчизняного вогнемета РПВ-16

Фото: АрміяInform

Головним завданням вогнеметних підрозділів є здійснення вогневої підтримки розвідувальних та інженерних підрозділів.

Реактивний вогнемет РПВ-16 призначений для ураження особового складу, знищення та пошкодження військової техніки та озброєння, споруд та інших об’єктів, а також для створення пожеж у районах бойових дій.

Українські бійці розповіли про використання вітчизняного вогнемета РПВ-16

Вогнемет виготовляється та постачається до ЗСУ з 2018 року.

“У разі виявлення засідок або укріплених позицій ворога в зоні досяжності вогнемета я здійснюю постріл. У місці влучання гранати з’являється шар вогню об’ємом близько 13 м3 і утворюється область підвищеного тиску. Температура горіння становить 2500 градусів. Небезпека для живої сили зберігається на відстані до 70-80 метрів від епіцентру вибуху”, — зазначає Роман.

Особливо ефективним є використання цієї зброї при штурмі населених пунктів. За словами військових при влучанні у житловий будинок дах просто зриває, що зводить шанси на виживання супротивника до мінімуму. Тому реактивний вогнемет і зумів допомогти ЗСУ під час штурму Лиману.

Українські бійці розповіли про використання вітчизняного вогнемета РПВ-16

Сержант Роман каже, що опанував зброю вже після прибуття у бригаду та встиг познайомитися і з іноземними аналогами РПВ-16. Наразі вогнеметники діляться навичками та досвідом з бійцями з інших підрозділів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України