Економіка

Українська компанія «Старлінк» виграла суд проти компанії Ілона Маска

Українське товариство з обмеженою відповідальністю “Старлінк” виграло суд першої інстанції проти компанії Ілона Маска SpaceX.

Передає Голос українською з посиланням на hromadske.

У жовтні 2022 року американська компанія SpaceX Ілона Маска подала позов до ТОВ «Старлінк» та «Укрпатент». Там вимагали достроково припинити дію української торгової марки “Старлінк”.

Київський господарський суд 2 березня відмовив компанії SpaceX у задоволенні позову.

Українське ТОВ «Старлінк», яке надає IT-послуги, існує вже понад 12 років. Заявка на реєстрацію була подана у березні 2010 року, а реєстрація знака відбулася у лютому 2011 року.

Водночас американський Starlink заснували у 2015 році. SpaceX надала на реєстрацію в Україні бренд Starlink у 2020 році, а права на нього отримала у серпні 2022 року. Дочірня компанія Маска Starlink в Україні має назву ТОВ «Старлінк Юкрейн».

Засновником українського «Старлінка» є Сергій Дулицький. Він розповів, що юристи Маска вийшли на нього рік тому ще до початку повномасштабної війни. Вони вимагали від нього віддати торгову марку на користь американського Starlink.

«Starlink – це всесвітньо відомий бренд. Тож віддайте», — пояснювали в американській компанії.

Starlink в Україні

Дочірня компанія Starlink з’явилася в Україні у квітні 2022 року – називається ТОВ «Старлінк Юкрейн». Після початку повномасштабного вторгнення Starlink став надавати в Україні послуги супутникового Інтернету.

Мінцифри повідомляло, що тисячі станцій допомагають ЗСУ бути на зв’язку та реалізовувати спеціальні операції, підтримують роботу критичних енергетичних та телекомунікаційних об’єктів, закладів охорони здоров’я і навіть посівну кампанію, а також повертають до життя звільнені території.

До того ж у деокупований Херсон відправляли сотні «Старлінків», щоб місцеві мали доступ до інтернету та залишалися на зв’язку.

У лютому міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що проблем із роботою терміналів Starlink не спостерігається. Федоров також назвав Маска одним із найбільших приватних донорів майбутньої перемоги України. Сам Маск підкреслив, що Starlink є «комунікаційним хребтом» України, особливо на передовій, де майже зруйновано зв’язок.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України