Економіка

Україна побудує накопичувачі енергії на ГЕС до 2025 року

Укргідроенерго планує побудувати літій-іонні системи накопичення енергії (energy storage) на своїх гідроелектростанціях до кінця 2024 року.

Про це йдеться на сайті компанії.

“На станціях Укргідроенерго ми маємо намір реалізувати проєкт з будівництва систем накопичення енергії, який стане найбільшим у Європі. Це дозволить нам ще краще балансувати енергосистему. Наразі проводиться закупівля на розробку техніко-економічного обґрунтування, і до кінця 2024 року ми маємо завершити цей проєкт”, – сказав генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота в інтерв’ю пресслужбі компанії, яке опублікували 30 грудня.

Раніше компанія збиралася побудувати накопичувачі до кінця 2022 року.

Проєкт зі встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії на станціях Укргідроенерго фінансується коштом міжнародних фінансових організацій. $177 млн виділив Міжнародний банк реконструкції та розвитку, $35 млн – Фонд чистих технологій.

Україна побудує накопичувачі енергії на ГЕС до 2025 року

Проєкт передбачає встановлення 212 МВт систем накопичення електроенергії для розширення можливостей Укргідроенерго щодо надання допоміжних послуг з регулювання та відновлення частоти, а також 63,9 МВт сонячних станцій як додаткового джерела власних потреб ГЕС і для зарядження систем накопичення електроенергії.

Реалізація проєкту затягнулася, оскільки держава надала гарантії за цим проєктом тільки влітку 2022 року.

Довідка

Основне завдання систем накопичення енергії – оптимізація роботи ринку електроенергії шляхом вирівнювання графіка її споживання та виробництва.

Це нова технологія, пов’язана із необхідністю згладжувати небаланси зеленої генерації, що сильно залежить від погоди. У таких промислових акумуляторах можна буде накопичувати енергію, коли її багато, та використовувати її в періоди дефіциту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України