Українські лікарі не зможуть працювати в Чехії за спрощеною процедурою

Уряд Чехії ухвалив рішення скасувати ту частину програми «Проект Україна», яка стосується працевлаштування українських лікарів за спрощеною процедурою.

Це не торкнеться українських медсестер, вони й надалі зможуть працювати в Чехії в рамках проекту.

Як повідомляє сайт CeskeNoviny.cz, рішення про скасування спрощеної процедури для лікарів з України прийняв прем’єр-міністр Андрій Бабиш після зустрічі з представниками професійних чеських медичних палат.

Міністр охорони здоров’я Чехії Адам Войтех вважає, що виключення українських лікарів з проектом засмутить керівників чеських лікарень. З іншого боку, проект критикували за подвійні стандарти, адже виходить, що українці знаходяться в більш вигідному становищі, ніж лікарі з інших країн, що не входять в ЄС. Лікарі з третіх країн (не з Чехії і не з іншої держави ЄС) повинні складати професійні та мовні іспити, пройти практику і якийсь час працювати під наглядом. Для українців нікого ряд винятків, але тепер всі ці вимоги будуть поширюватися і на них.

У 2016 і 2017 роках у Чехії завдяки проекту працевлаштувалися 226 лікарів з України: з них 157 лікарів різних спеціальностей і медсестер, 68 стоматологів і 1 фармацевт.

Президент Стоматологічної палати Чехії Роман Шмуцлер підтримав рішення уряду: «Спрощена процедура суперечить законам Чехії та ЄС. Це як отримати водійські права без іспитів. У Чехії працюють близько 1 тис. іноземних стоматологів, кожен третій українець. Але на них часто скаржаться».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh