Авторські статтіДіаспора

Українські лікарі не зможуть працювати в Чехії за спрощеною процедурою

Уряд Чехії ухвалив рішення скасувати ту частину програми «Проект Україна», яка стосується працевлаштування українських лікарів за спрощеною процедурою.

Це не торкнеться українських медсестер, вони й надалі зможуть працювати в Чехії в рамках проекту.

Як повідомляє сайт CeskeNoviny.cz, рішення про скасування спрощеної процедури для лікарів з України прийняв прем’єр-міністр Андрій Бабиш після зустрічі з представниками професійних чеських медичних палат.

Міністр охорони здоров’я Чехії Адам Войтех вважає, що виключення українських лікарів з проектом засмутить керівників чеських лікарень. З іншого боку, проект критикували за подвійні стандарти, адже виходить, що українці знаходяться в більш вигідному становищі, ніж лікарі з інших країн, що не входять в ЄС. Лікарі з третіх країн (не з Чехії і не з іншої держави ЄС) повинні складати професійні та мовні іспити, пройти практику і якийсь час працювати під наглядом. Для українців нікого ряд винятків, але тепер всі ці вимоги будуть поширюватися і на них.

У 2016 і 2017 роках у Чехії завдяки проекту працевлаштувалися 226 лікарів з України: з них 157 лікарів різних спеціальностей і медсестер, 68 стоматологів і 1 фармацевт.

Президент Стоматологічної палати Чехії Роман Шмуцлер підтримав рішення уряду: «Спрощена процедура суперечить законам Чехії та ЄС. Це як отримати водійські права без іспитів. У Чехії працюють близько 1 тис. іноземних стоматологів, кожен третій українець. Але на них часто скаржаться».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України