Українська спільнота Рима взяла участь у Всесвітньому Дні мігранта та біженця у Ватикані

У неділю, 15 січня 2017 року, Католицька Церква вже 103-ій раз поспіль відзначила Всесвітній День мігранта та біженця. Цього дня численні паломники, а зокрема численні етнічні групи Рима, зібралися опівдні на площі Святого Петра на проказування молитви «Ангел Господній» з Папою Франциском. Серед багатотисячної мігрантської спільноти не бракувало і представників української громади. Численні українці з Рима та околиць прибули на площу Святого Петра, щоб разом з Папою і великою мігрантською родиною молитися за всіх тих, які внаслідок різних життєвих обставин змушені лишати свої рідні домівки у пошуках кращої долі та за тих, які втратили життя, емігруючи з власної країни.

Звертаючись до багатотисячної спільноти мігрантів та біженців, Папа Франциск нагадав, що тема цьогорічного Дня – «Малолітні мігранти, вразливі і безголосі». Святіший Отець наголосив, що необхідно вжити всіх можливих заходів, щоб забезпечити неповнолітнім мігрантам охорону і захист, а також їх інтеграцію в суспільство. «Цим нашим маленьким братам, особливо якщо вони ніким не супроводжуються, загрожують численні небезпеки», – зауважив Папа Франциск і закликав оточити неповнолітніх мігрантів належною турботою.

Звертаючись з особливим вітанням до зібраних на площі Святого Петра різних етнічних спільнот Рима, Папа Франциск сказав: «Дорогі друзі, бажаю вам спокійного життя в тих середовищах, які вас приймають; поважайте їхні закони і традиції, і в той же час, зберігайте цінності ваших рідних культур. Зустріч між різними культурами завжди є збагаченням для всіх!».

Після молитви зі Святішим Отцем українці на площі Святого Петра спільною колядою славили народженого Христа.

Додамо, що з нагоди Всесвітнього Дня мігранта та біженця Папа Франциск видав окреме послання, в якому зосереджує увагу на неповнолітніх мігрантів – «найменших з-поміж найменших». Адже дуже часто діти, які потрапляють до інших країн без супроводу, не мають можливості піднести свій голос та з легкістю стають жертвами серйозних порушень прав людини. У посланні Папа Франциск закликає дбати про дітей, які є тричі вразливими, бо є неповнолітніми, чужинцями та беззахисними, коли з різних причин змушені жити далеко від батьківщини, відокремлені від любові родини.

Зазначимо, що Всесвітній День мігранта та біженця в Католицькій Церкві своїм початком сягає ще 1914 року, коли Папа Пій X встановив цей день молитви в знак солідарності з італійськими католиками, вимушеними їхати на заробітки в інші країни.

Джерело: ukr-parafia-roma.it

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh