Дорога в життя починається з шкільного порогу. Якою б не була ця дорога – довгою чи короткою, стрімко-прямою чи звивисто-покрученою – світлою крапкою на ній була, є і буде школа. Вона – той вогник, що світить людині упродовж усього життя. Зігріває своїм теплом і завжди радо відчиняє назустріч двері.
Школа – це країна, яку називають землею дитинства, школа – це острівець, де розпускаються квіти юності. Школа не підвладна вікові. Вона живе доти, доки у стінах її звучить дитячий сміх, а на поріг ступають дитячі ніжки.
Для багатьох українських дітей таким острівцем стала українська суботньо-недільна школа «Золотоуст». Для української громади міста Казерта наша школа – це не тільки навчальний заклад, а перш за все осередок духовності та культури. Заклад, що надає українським дітям шанс повернутися на Україну і відчувати себе повноцінними членами суспільства. Адже отримавши дипломи та атестати нашої школи, українські діти мають змогу продовжити навчання в українських вузах.
В неділю, 4 лютого, школа «Золотоуст» святкувала свій перший ювілей – 5 років від заснування. На свято завітали колишні випускники, батьки та гості.
Директор школи Катерина Саловська в своєму виступі згадала тих вчителів, що були засновниками школи. Важкий та тернистий шлях пройшла школа від перших днів і до сьогодні. Але, не зважаючи на всі труднощі та перешкоди, тепер вона є найбільшою українською школою в Італії, яка тісно співпрацює з МУШ.
Зі словами привітання та благословення звернувся до всіх присутніх генеральний директор школи о. Ігор Данильчук, який помолився з усіма, дякуючи за “дар школи” в Казерті і всі разом попросили в Бога сили для подальшого плідного навчання. Він наголосив, що школа – це не тільки стіни, насамперед, це – дух, пам’ять, традиції, наступність поколінь. Сьогодні усі ювіляри. І педагоги: ті, хто щонеділі переступає поріг школи, сіючи зерна доброго, розумного, вічного, і ті, хто вже не працює сьогодні, але вони назавжди залишилися в пам’яті учнів. І теперішні учні, і ті, хто вже залишив стіни рідної школи. Одні навчають, інші навчаються. Обов’язок нинішніх учнів не лише берегти, а й примножувати історію школи. На завершення благословив усіх Святою Йорданською водою.
Завуч школи Інна Олегівна Галіч зачитала всім присутнім грамоту-привітання від Міжнародної української школи. «Ви всі є частиною освітньої спільноти, яка працює над тим, щоб вивести українську освіту і науку із минулого в сьогодення. У нас з вами важливе завдання – зберегти, примножити та передати знання, щоб Україна розвивалася і впевнено рухалася в європейське майбутнє»
Ще одна грамота надійшла зі столиці Італії – Риму. «Посольство України в Італійській Республіці щиро вітає українську суботньо-недільну школу «Золотоуст» із 5-річним ювілеєм та користується цією нагодою, щоб подякувати особисто засновнику школи Отцю Ігорю Данильчуку, директору – Саловській Катерині Остапівні та всьому колективу вчителів! Ваша праця надихає! Дякуємо, що завдяки Вам українські діти навчаються українською мовою та не втрачають свою ідентичність. Бажаємо успіхів та ще багато років натхненної та плідної праці».
Кульмінацією свята стало розрізання величезного ювілейного торту. Кожен присутній на святі отримав кусочок цього кулінарного дива і таким чином став членом великої шкільної родини.
Ювілейні святкування продовжилися в театрі “Дон Боско”, де проходило”Свято вертепів”. Під час свого виступу Генеральний консул України в Неаполі Віктор Гамоцький привітав школярів, їх батьків та вчителів зі святом.
В грамоті Генерального консульства України в Неаполі зазначено: «З великою приємністю та повагою вітаємо педагогічний колектив української недільної школи «Золотоуст» м. Казерта (Італія), учнів, батьків, а також засновника школи – пароха отця Ігоря Данильчука з першим ювілеєм – 5 річницею з дати заснування навчального закладу.
Дякуючи Вашій школі, українські діти, перебуваючи в Італії, мають можливість учитися рідною мовою, знайомитися з її історією, традиціями, ставати патріотами України, що є вкрай важливим для них як на цьому етапі, так і в майбутньому для подальшої самореалізації та внеску в розбудову незалежної, демократичної та економічно потужної Української держави».
Вітаючи українську школу з першим ювілеєм, екс-директор італійської школи “De Amicis” Альфонсо Маротта. зізнався, що гордиться тим, що 5 років назад повірив в ідею невеличкої групи ентузіастів та віддав приміщення своєї школи для навчання українських дітей. Тим самим долучився до створення форпосту української науки та культури в Казерті.
Найщиріші привітання та побажання висловили також присутні на святі представники українських шкіл з інших міст півдня Італії.
В цей день було багато пісень, спогадів: згадували історію школи, її перших вчителів та першокласників. Це була не просто зустріч, це було свято, наповнене радістю, теплотою, любов’ю. Малиновий передзвін прожитих років у школі звучав не лише в пам’яті, а і в серці кожного присутнього.
Фото: Мар’яна Білецька, відео: Микола Голубенко