Українці вміють працювати і це той інструмент, який здатен нас робити багатими, – думки Глави УГКЦ про багатство і бідність

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у прямому ефірі чергового випуску інтерактивної програми «Відкрита Церква» на «Живому ТБ» роздумував про суть багатства і бідності людини. Крім цього, Предстоятель Церкви пояснив, які є види багатства і бідності.

  • Ми всі повинні працювати для того, щоби рівень якості життя в Україні щоразу ставав кращим. Відповідно до міжнародних стандартів, зокрема стандартів ООН, критерії «якості життя» вимірюються тим, наскільки людина в тій чи тій державі може забезпечити свої базові потреби.
  • У багатьох сферах великою є роль держави, однак, з іншого боку, ми повинні себе питати: що ми повинні зробити для того, аби підняти рівень життя в Україні?
  • У певні моменти я відчуваю, що в Україні ще існує пасивний стан, який ми успадкували від радянських часів, на кшталт «що держава для мене зробила», «що держава мені дала». З одного боку, це легітимне запитання, бо держава повинна створити відповідні умови, однак постає таке запитання: наскільки ми реалізували можливості чи наскільки ми скористалися нагодами, які дає наша держава, щоб розвиватися, як особистостям?
  • Коли говоримо про багатство і бідність, то відразу думаємо про економічні чи матеріальні речі. Зокрема, про доходи, уміння управляти майном чи вміння заробляти. Однак є й інші види людської діяльності, інші види багатства й бідності.
  • Ми дуже часто говоримо про такий вид бідності, як «цивілізаційна бідність». Сьогодні ми відчуваємо, що наш добробут і можливість чи необхідність повноцінного розвитку особистості випливає з того, наскільки Україна користає із здобутків сучасної цивілізації. Ми в попередніх програмах говорили про трансплантацію органів та інші здобутки, які має сьогодні людство, а ми в Україні часто не маємо до цього доступу. Таким чином, ми в Україні, як суспільство, починаємо маргіналізуватися.
  • Є й інші види бідності і багатства – «культурна (-е) бідність (багатство)». Про це наголошував Блаженніший Любомир: у нас є багато людей, які мають гроші, але не мають культури, вони є т. зв. «скоробагатьками». Тобто вони не знають ціни грошам і статкам, тому не вміють їх правильно вживати і використовувати. Уся Україна побачила мізерний рівень культури, коли відкрилися багатства, т.зв. «утікачів» під час Революції гідності. Ми побачили, як нікчемно і бідно можна використовувати злитки золота.
  • Один із видів багатства, яке має Україна і яке я побачив на прикладі Латинської Америки, це культура праці. Українці вміють працювати. Це той інструмент, який здатний нас робити багатими, незалежно від того, чи ми працюємо на землі, чи в бізнесі. Культура праці є нашим великим багатством, яке було нещадно руйноване в часи колективізації і т.зв. радянського соціалістичного типу управління земними благами.
  • Давайте будемо вчитися, щоб бачити і розуміти, що ми є набагато багатшими, аніж ми про себе думаємо!

Руслана Ткаченко

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh