Українці Італії здійснили п’яту різдвяну прощу до папських базилік Риму

«Коли може бути краща нагода, щоби зрозуміти Боже милосердя, як не празник Різдва Христового: Це з-нами-Бог, це Бог Еммануїл, це Бог любові й милосердя, це благородна, доброчинна, некористолюбна Любов виходить нам назустріч, всіх пригортаючи, жертвуючи Себе, щоби інші мали життя», – сказав владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ, Апостольський Візитатор для українців греко-католиків у Італії та Іспанії, проповідуючи під час Божественної Літургії, яку він очолив на катедральному престолі папської базиліки Святого Петра у Ватикані у суботу, 26 грудня 2015 р., з нагоди Національної різдвяної прощі українців в Італії до цієї базиліки, приуроченої Ювілеєві Милосердя.

Тисячі вірних вже вп’яте прибули разом зі своїми душпастирями на різдвяну прощу до Риму з усіх куточків Італії, куди доля протягом останніх десятиліть закинула трудових мігрантів з України. Проходячи «паломницьким маршрутом» до Святих Дверей базиліки Святого Петра, вони колядками прославляли новонароджене Боже Дитя та просили у Нього миру для своєї батьківщини.

«Дорогі брати й сестри з прекрасної та дорогої України, щиро вітаю вас у базиліці Святого Петра, яка зберігає пам’ять про кров святого апостола Петра», – такими словами на початку богослуження паломників привітав кардинал Анджело Комастрі, Архипресвітер базиліки Святого Петра, «від щирого серця» побажавши всім «завжди перебувати в єдності зі своїми пастирями, жити єдністю». «Адже якщо народ перебуває у єдності, то стає схожим до вифлеємських ясел. Бо тоді відчувається присутність між нами Ісуса, Який сказав: Де двоє або троє зберуться в моє ім’я, там і Я буду між ними», – пригадав настоятель базиліки.

Разом з владикою Діонісієм співслужили владика Іриней Білик, канонік папської базиліки Santa Maria Maggiore, представники ватиканських відомств та Римської дієцезії, чернечих спільнот, священики з Папської Української Колегії святого Йосафата. До паломників, які заповнили базиліку, приєдналися Посол України при Святому Престолі Тетяна Іжевська, представники дипломатичного корпусу, українські семінаристи, які навчаються у Римі, численні богопосвячені особи. Урочисте богослуження прикрасив хор українських студентів Королівської консерваторії Мадриду та інших музичних закладів столиці Іспанії. А щоб уможливити вірним отримання ювілейного відпусту, численні священики уділяли Святе Таїнство Покаяння.

Проповідь владики Діонісія:

Аудіозапис Святої Літургії:

Проща закінчилася колядуванням біля ялинки та вертепу, встановлених на площі Святого Петра.

Вже вп’яте УГКЦ в Італії організувала паломництво до однієї з папських базилік Риму, вдруге – до базиліки Святого Петра. Згаданий звичай започаткувався саме звідси, коли таку прощу було організовано вперше з нагоди того, що 2011 року головну католицьку площу прикрашала ялинка з України. Наступними роками такі прощі відбулися, почергово, до базиліки святого Павла поза мурами (2012), катедри Риму базиліки святого Івана (2013) та марійської базиліки Santa Maria Maggiore (2014).

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh