Новини

«Україна зробила свій вибір на користь європейської сім’ї народів ще у часи св. князя Володимира», – Глава УГКЦ

Очевидно, що рухаючись в Європу, ми повинні в Європу щось принести. Україна буде цікавою для європейської цивілізації, коли збереже свою самобутність. Коли Україна прийде туди не як бідний прохач, але як народ з багатою культурою, з багатою духовною спадщиною. Бо, насправді, ми маємо що сказати світові і маємо чим з ним поділитися.

Про це сказав Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, в інтерв’ю для американського видання «Ukrainian People», відповідаючи на запитання про те, чи євроінтеграція має стати головним і незмінним зовнішньополітичним пріоритетом України.

Предстоятель УГКЦ зазначив, що де-факто, події на Майдані, Революція гідності стали виразним свідоцтвом європейських вартостей. «Сьогодні дуже часто виявляється, що Європа забула про своє коріння. Важко повірити, щоби якийсь європеєць був здатний віддати своє життя за «європейські цінності», а Україна кожного дня жертвує своїми найкращими синами і дочками», – сказав Блаженніший Святослав.

Він пригадав, що Україна зробила свій вибір на користь європейської сім’ї народів ще у часи святого князя Володимира, коли прийняла християнство. «Я би не протиставляв між собою тих дві дійсності: утвердження своєї незалежності, а відтак, скажімо, нашого цивілізаційного руху у європейську сім’ю народів. Бо це є два етапи того самого процесу. Ми можемо лишитися вільною незалежною країною і протистояти загрозі асиміляції зі сходу лише тоді, коли ми будемо справді повноцінним членом сім’ї європейських народів», – наголосив Блаженніший Святослав.

Він навів такий приклад: «Очільники російської держави заперечують існування українського народу як такого, його культури, самобутності, а відтак заперечують його право на існування в окремій державі. Якщо Україна і ми, як народ, будемо поглинуті цією спільнотою, цим євро-азійським простором, у нас є всі небезпеки зникнути. Як народ, як нація, як культура».

В інтерв’ю Блаженніший Святослав також розповів, що ще перед Революцією гідності представники усіх Церков і релігійних організацій України, включно з московським патріархатом, підписали листа-звернення про євроінтеграційні прагнення українського народу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України