Авторські статтіПолітика

Україна відмовилася від претензій до Росії за Крим і Донбас

Украина отказалась от претензий к России за Крым и Донбасс

Офіційний Київ відмовився від звинувачень на адресу Російської Федерації в окупації Криму та частини Донбасу, а також у військовій агресії на Донбасі.

Про це розказала заступник глави МЗС України Олена Зеркаль.

За її словами, українська сторона свідомо не поставила перед Міжнародним судом ООН питаннь російської агресії і окупації української території, щоб зміцнити свою юридичну позицію, а також уникнути звинувачень в політизації судового процесу.

“Насправді ми не хочемо, щоб Україну звинуватили в маніпуляції судом і політизації судового процесу. Це Росія намагається представити процес як політичний. Мовляв, Україна подала в суд, щоб замінити інші формати пошуку вирішення конфлікту”, – сказала вона.

За словами Е. Зеркаль, Міжнародний суд ООН – дуже консервативна інстанція. “Тому ми вирішили діяти в надійних юридичних рамках, встановлених двома конвенціями, за яким ми ініціювали це справа проти Росії. Для нас важливо отримати результат, а не похвальну оцінку Facebook-спільноти. Тому ми свідомо не ставимо перед судом питання окупації української території, територіальної приналежності Криму, наявності або відсутності російських військ в Донбасі”, – заявила вона.

Нагадаємо, Верховна Рада офіційно визнала Росію агресором. Президент України Петро Порошенко в публічних виступах постійно звинувачує Росію у військовій агресії проти України і вимагає від Росії повернути Україні захоплений Крим.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.