Україна відмовилася від претензій до Росії за Крим і Донбас

Офіційний Київ відмовився від звинувачень на адресу Російської Федерації в окупації Криму та частини Донбасу, а також у військовій агресії на Донбасі.

Про це розказала заступник глави МЗС України Олена Зеркаль.

За її словами, українська сторона свідомо не поставила перед Міжнародним судом ООН питаннь російської агресії і окупації української території, щоб зміцнити свою юридичну позицію, а також уникнути звинувачень в політизації судового процесу.

“Насправді ми не хочемо, щоб Україну звинуватили в маніпуляції судом і політизації судового процесу. Це Росія намагається представити процес як політичний. Мовляв, Україна подала в суд, щоб замінити інші формати пошуку вирішення конфлікту”, – сказала вона.

За словами Е. Зеркаль, Міжнародний суд ООН – дуже консервативна інстанція. “Тому ми вирішили діяти в надійних юридичних рамках, встановлених двома конвенціями, за яким ми ініціювали це справа проти Росії. Для нас важливо отримати результат, а не похвальну оцінку Facebook-спільноти. Тому ми свідомо не ставимо перед судом питання окупації української території, територіальної приналежності Криму, наявності або відсутності російських військ в Донбасі”, – заявила вона.

Нагадаємо, Верховна Рада офіційно визнала Росію агресором. Президент України Петро Порошенко в публічних виступах постійно звинувачує Росію у військовій агресії проти України і вимагає від Росії повернути Україні захоплений Крим.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh