Автоновини

Українським водіям доведеться несолодко: за що будемо платити більше

До чого готуватися?

З початку наступного року набудуть чинності зміни в законі про водіння автомобіля в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Українських водіїв чекають нові штрафи.

Так, українським водіям попавшись представникам закону в нетверезому стані загрожує штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень та позбавлення водійського посвідчення на термін до 3 років. У випадку повторного порушення, любителям випити за кермом доведеться виплатити 51 тисячу гривень.

Нетверезі водії не рідкість на українських дорогах. Особливо зростає кількість таких під час новорічних свят.

Згідно ПДР України зміст алкоголю в крові водія не повинен перевищувати 0,2 проміле. Однак як зрозуміти скільки це в келихах, грамах або “обертах”? Нещодавно дослідники провели цікавий експеримент, в ході якого з’ясували, як різні види алкоголю впливають на рівень сп’яніння.

Мінімальний рівень алкогольного сп’яніння може викликати пляшка пива об’ємом 0,33 л. За півгодини алкотестер показав від 0,03 до 0,10 проміле у чоловіків, а у жінок — від 0,13 до 0,24 проміле.

Також учасники дослідження протестували коньяк. Так, у двох випробовуваних після випитих 30 грамів напою було встановлений мінімальний рівень алкоголю в крові. А у чоловіка понад 88 кг – 0,00 проміле. Проте це швидше виняток з правил і особливості організму. У представниць жіночої статі рівень алкоголю склав від 0,10 до 0,20 проміле.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України