Економіка

Шторм: конструктори з України показали гібридну гусеничну бронеплатформу на виставці в Дубаї. Відео

Гусенична бронеплатформа “Шторм” з гібридною тягою

Команда українського конструктора бронетехніки Олександра Кузнєцова представила на виставці в Об’єднаних Арабських Еміратах IDEX-2021 свою розробку “Шторм”. Це гусенична броньована платформа з гібридною тягою, що здатна розвивати швидкість 140 км/год та плавати по воді.

“Шторм” почали створювати у Києві, однак нинішнього вигляду він набув на території ОАЕ. За словами Кузнєцова, в арабській країні він знайшов інвестора та можливості швидко втілити машину в металі й почати випробування.

“Ми не змогли зробити все це в Києві. Нашу ідею в Україні сприймали як дивину. Не було підтримки і фінансів. Економічні та адміністративні умови в Еміратах набагато кращі. Ми швидко знайшли партнерів, які нас забезпечили приміщенням і технічною підтримкою, водночас абсолютно не втручалися у процес. Ми приїхали у вересні, протягом кількох днів зареєстрували компанію і почали працювати”, – пояснив конструктор.

За його словами, вони були звільнені від податків, тому що виробництво розташоване на території вільної економічної зони.

Гусенична бронеплатформа “Шторм” з гібридною тягою

Прототип, який був створений в Україні мав дизельний двигун і міг триматися на воді, його плавучість тестували на Дніпрі. Існуючий зразок зібрали за 5 місяців.

Українські конструктори показали гібридну гусеничну бронеплатформу “Шторм” на виставці в Дубаї

Він має фінську броню. Силова установка складається з гібридної систему у складі електродвигуна та дизельного двигуна, який забезпечує підзарядку батареї. Амортизатори створені в Австралії, за словами конструктора, витримують навантаження в 65 тонн.

“Електробатарею за нашими кресленнями виготовили в Китаї на тому самому заводі, де виробляють акумулятори для Tesla. Компанія в Шарджі для нас виготовила на замовлення гумові гусениці, міцніші і зручніші в експлуатації, ніж наявні аналоги. Якщо звичайну гусеницю пошкоджено, її можна тільки викинути. Наші гусениці підлягають ремонту – досить замінити пошкоджену частину. Це здешевлює її майже на 70% порівняно з іншими світовими зразками”, – розповів Олександр Кузнєцов.

Команда планує вдосконалити “Шторм” – встановити додаткове обладнання, яке дозволить машині занурюватися під воду.

Українські конструктори показали гібридну гусеничну бронеплатформу “Шторм” на виставці в Дубаї

Гусенична бронеплатформа “Шторм” з гібридною тягою

Також є намір озброїти платформу українськими бойовими модулями. Планується, що “Шторм” отримає бойовий модуль “Сармат” розробки ДККБ “ЛУЧ”.

«Сармат» — український дистанційно керований баштовий бойовий модуль призначений для установки на бронемашини та бронекатери.Модуль має 12,7-мм кулемет та протитанкове озброєння — чотири 107-мм ракети РК-3 «Корсар» або дві 130-мм ракети РК-2С в залежності від конфігурації.

Кузнєцов стверджує, що на машини такого класу є великий попит і команда готується до розгортання серійного виробництва.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України