Шторм: конструктори з України показали гібридну гусеничну бронеплатформу на виставці в Дубаї. Відео

Гусенична бронеплатформа “Шторм” з гібридною тягою

Команда українського конструктора бронетехніки Олександра Кузнєцова представила на виставці в Об’єднаних Арабських Еміратах IDEX-2021 свою розробку “Шторм”. Це гусенична броньована платформа з гібридною тягою, що здатна розвивати швидкість 140 км/год та плавати по воді.

“Шторм” почали створювати у Києві, однак нинішнього вигляду він набув на території ОАЕ. За словами Кузнєцова, в арабській країні він знайшов інвестора та можливості швидко втілити машину в металі й почати випробування.

“Ми не змогли зробити все це в Києві. Нашу ідею в Україні сприймали як дивину. Не було підтримки і фінансів. Економічні та адміністративні умови в Еміратах набагато кращі. Ми швидко знайшли партнерів, які нас забезпечили приміщенням і технічною підтримкою, водночас абсолютно не втручалися у процес. Ми приїхали у вересні, протягом кількох днів зареєстрували компанію і почали працювати”, – пояснив конструктор.

За його словами, вони були звільнені від податків, тому що виробництво розташоване на території вільної економічної зони.

Гусенична бронеплатформа “Шторм” з гібридною тягою

Прототип, який був створений в Україні мав дизельний двигун і міг триматися на воді, його плавучість тестували на Дніпрі. Існуючий зразок зібрали за 5 місяців.

Він має фінську броню. Силова установка складається з гібридної систему у складі електродвигуна та дизельного двигуна, який забезпечує підзарядку батареї. Амортизатори створені в Австралії, за словами конструктора, витримують навантаження в 65 тонн.

“Електробатарею за нашими кресленнями виготовили в Китаї на тому самому заводі, де виробляють акумулятори для Tesla. Компанія в Шарджі для нас виготовила на замовлення гумові гусениці, міцніші і зручніші в експлуатації, ніж наявні аналоги. Якщо звичайну гусеницю пошкоджено, її можна тільки викинути. Наші гусениці підлягають ремонту – досить замінити пошкоджену частину. Це здешевлює її майже на 70% порівняно з іншими світовими зразками”, – розповів Олександр Кузнєцов.

Команда планує вдосконалити “Шторм” – встановити додаткове обладнання, яке дозволить машині занурюватися під воду.

Українські конструктори показали гібридну гусеничну бронеплатформу “Шторм” на виставці в Дубаї

Гусенична бронеплатформа “Шторм” з гібридною тягою

Також є намір озброїти платформу українськими бойовими модулями. Планується, що “Шторм” отримає бойовий модуль “Сармат” розробки ДККБ “ЛУЧ”.

«Сармат» — український дистанційно керований баштовий бойовий модуль призначений для установки на бронемашини та бронекатери.Модуль має 12,7-мм кулемет та протитанкове озброєння — чотири 107-мм ракети РК-3 «Корсар» або дві 130-мм ракети РК-2С в залежності від конфігурації.

Кузнєцов стверджує, що на машини такого класу є великий попит і команда готується до розгортання серійного виробництва.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fifteen − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh