Українець став учасником фестивалю старовинної музики в Італії

Український вокаліст Вадим Даньшин став учасником Ювілейного фестивалю старовинної музики в м. Урбіно (Італія). Фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» підтримав співака, надавши подорожній грант для поїздки в Італію.

«Я був запрошений як учасник вокального майстер-курсу маестро Алесандро Кварто та учасник фінального концерту фестивалю, в якому виконувалась опера Е. Кавалієрі «Rappressentazione del Anima et di Corpo» («Репрезентація про Душу і Тіло»). – повідомляє сайт Відкрий Україну – В опері я виконував як сольну партію (Проклята Душа) так і брав участь у хорі. Цей виступ поєднав музикантів з багатьох країн Європи. На сольні партії були запрошені переважно італійські знані виконавці такі як: Франческа Аспромонте (Душа); Мауро Борджоні (Тіло); Лука Червоні (Інтелект) тощо», – поділився Вадим.

Фестиваль старовинної музики в м. Урбіно – це щорічна знакова подія, яка об’єднує не тільки музикантів з Італії, а й з усього світу. Цього року вона включала не тільки щоденні концерти, а й майстер-класи відомих знавців та професіоналів у сфері виконання старовинної музики (вокальної та інструментальної).

У рамках цієї подорожі українець отримав нові професійні знання, виконавський досвід у співпраці з провідними викладачами та музикантами у сфері старовинної музики. Також отримав високу оцінку своєї роботи від Алесандро Кварто та інших колег музикантів.

– Мені пощастило відвідати концерти фестивалю, які надали мені новий слухацький досвід та нові знайомства з відомими музикантами. Я дуже пишаюся тим, що представляв Україну на такому визначному заході, – резюмував виконавець.

ДЛЯ ІНФОРМАЦІЇ:

Вадим Даньшин (бас/баритон) – артист Національної заслуженої академічної капели «Думка» у складі якої подорожував з гастролями у Німеччину, Францію, Італію, Польщу, Ізраїль. У 2010 р. закінчив НМАУ ім. П. І. Чайковського (диригентсько-хоровий факультет, клас Народного артиста України В. В. Петриченка). Під час навчання концертував як соліст та артист хору КПІ в Словаччині та Бельгії.

У 2008 році став одним з співзасновників вокального ансамблю старовинної музики Vox animae, у складі якого, як соліст та учасник ансамблю, займався дослідженням старовинної (ренесансної та барокової) манери співу та брав участь у численних концертах та фестивалях. У 2012 році став дипломантом V Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів.

Серед сольних виступів: Bach-fest (2010-2017 рр.), Міжнародна Пасхальна асамблея (2011-2016 рр.), Міжнародний фестиваль старовинної музики у м. Утрехт (Нідерланди, 2012 р.), проекти «Fur Kenner und Liebhaber» (для знавців та аматорів) під керівництвом С. Шабалтіної, «Класика по п’ятницях» культурно-освітнього центру «Майстер-клас», фестиваль «Шоко-класика», концерти в Національному будинку органної та камерної музики, Лютеранській церкві, Костьолі Св. Олександра, НМАУ ім. Чайковського тощо.

Брав участь у майстер-класах зі старовинного вокалу Oude Muziek Festival (Нідерланди, викл. Stephan MacLeod – bass), Еаrly Music Days (Угорщина, викл. Nancy Argenta). Серед викладачів також Claudio Cavina, Emma Kirkby, T. Polt-Lucenko.

У 2017 році як соліст-вокаліст та учасник вокального ансамблю взяв участь у незалежному оперному проекті ГО «Open Opera Ukraine», який восени здійснив сценічну постановку барокової опери Г. Перселла «Дідона та Еней» в естетиці історично-поінформованого виконавства (виступи у Львові, Сумах та Києві).

Фонд «Відкрий Україну» надає міні-гранти на подорожні витрати для українських митців задля обміну мистецьким досвідом на міжнародному рівні та покращення взаємодії українських й іноземних митців. Ці гранти надають українським митцям можливість представити свої здобутки усьому світові.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh