Економіка

Українцям “поріжуть” зарплати і виплати: що відбувається?

Працівники бюджетної сфери ризикують залишитися без окладів і надбавок через законопроектів, які розробили в Кабінеті Міністрів

Згідно з даними законопроектів, уряд пропонує відв’язати зарплати бюджетників від прожиткового мінімуму і платити їм “згідно з фінансових можливостей державного та місцевих бюджетів”.

І хоча, дані законопроекти тільки знаходяться на розгляді, українці масово повідомляють про те, що зарплати почали урізати вже зараз. Так, деяким працівникам в регіонах напередодні нового року вже скасували надбавки і премії, аргументуючи це браком коштів.

У новому законопроекті пропонується зафіксувати формувати прожитковий мінімум окремо (зараз він становить 2 тис. грн), і щорічно прописувати в бюджеті на наступний рік.

Украинцам "порежут" зарплаты и выплаты: что происходит?

Таким чином, прожитковий мінімум вирішили замінити по соцвиплатах і штрафів на якусь базову величину, а за зарплат для бюджетників просто щороку визначати нові посадові оклади, в залежності від можливостей бюджету. Тобто, якщо є кошти, то оклади бюджетників можуть підвищити, а якщо ні – то залишать на колишньому рівні, а то і знизять.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України