Авторські статтіДуховне

Українці в Угорщині провели акцію «Запалимо свічку пам’яті»

7 жовтня в Будапешті пройшла акція «Запали свічку пам’яті». Захід розпочався в церкві Святого Михаїла, що на вулиці Ваці, 47, де українська громада збирається щонеділі на Богослужіння.

Перед Святою Літургією в церкві була запалена символічна свічка на пам’ять про загиблих під час Голодомору. Свічку запалили: отець Дам’ян Габорій, духовний наставник українців в Угорщині, п. Любов Непоп, посол України в Угорщині, та п. Ярослава Хортяні, голова Європейського конгресу українців. Символічну свічку будуть запалювати кожної неділі в церкві під час недільного Богослужіння аж до дня вшанування Голодомору в листопаді.

Після Служби Божої відбулася процесійна хода вулицями Будапешта до пам’ятника Голодомору, що на площі Петофі. Біля пам’ятника поминальна церемонія розпочалася з вірша про Голодомор, який продекламувала Оксана Габорій, а відтак було прочитано імена 85 дітей, які загинули під час геноциду в Україні. Потім кожен учасник акції поставив колосок до пам’ятника.

На завершення, учасники помолилися панахиду під супровід хору «Новус» та прозвучала «Вічная пам’ять!»

Довідка

1 вересня 2018 р. Світовий конгрес українців разом зi своїми партнерами – Міністерством закордонних справ України, Інститутом національної пам’яті та Національним музеєм “Меморіал жертв Голодомору” – розпочинає міжнародну акцію “Запали свічку пам’яті!”, щоб відзначити 85-ті роковини Голодомору – геноциду українського народу.

Протягом 85 днів перед Міжнародним днем пам’яті Голодомору 24 листопада 2018 р. свічка буде щоденно запалюватися в іншій країні світу, об’єднуючи українців та друзів України у спільній пам’яті про невинні жертви геноциду сталінського режиму та водночас підвищуючи обізнаність про людські права, повагу і толерантність.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.