Діаспора

Українці намагаються потрапити в ЄС з фальшивими ковід-сертифікатами

Система перевірки ковід-сертифікатів передбачає можливість автоматизованого контролю чинності документа і його належності відповідній особі.

Про випадок з підробленими свідоцтвами про вакцинацію розповів у фейсбук Віктор Пехник.

З його слів, повертаючись з Польщі до нього часто звертаються люди, щоб забрали їх з нейтральної сторони в Україну через те, що їх повернули польські прикордонники.

Того разу до нього підсіли іванофранківка та львів’янин.

Далі цитуємо:

“Питаю за що повернули?

  • Та мали проблеми з документами
  • В чому саме в вас була проблема?
  • Наші ковідні сертифікати виявились підробкою.
  • А ви що їх купили?
  • Якщо чесно то так, дали по 70$ за кожен сертифікат. Нас тримали з 8 годин в їхній тюрмі на кордоні, ми признались що не проходили вакцинації та купили ці документи. Сказали що місяць неможливо буде нам заїхати до країн ЄС.

І ще пообіцяли що в нас буде штраф 1000 євро за підробку документів. (Мабуть після рішення суду)…”

Якщо хтось спокусився і зробив такий сертифікат про вакцинацію – раджу його не використовувати, – підсумував Віктор Пехник.

Як повідомляє пресслужба Західного регіонального управління Держприкордонслужби України-Західний кордон, українські прикордонники уже майже місяць використовують електронні пристрої з програмним забезпеченням «SafeBorder» для перевірки COVID-сертифікатів.

Воно передбачає можливість автоматизованої перевірки чинності документа та його приналежності відповідній особі під час перетину кордону України.

Результатом їх застосування стали 37 випадків виявлення підроблених COVID-сертифікатів.

Зокрема, один з останніх випадків зафіксований у пункті пропуску «Краківець». Під час слідування на в’їзд в Україну наші співвітчизники, водій та три пасажири авто надали на прикордонний контроль «Міжнародні свідоцтва про вакцинацію».

В ході перевірки виявлено, що свідоцтва містять ознаки підробки. За фактами виявлення підроблених COVID-сертифікатів направлено повідомлення до Національної поліції про виявлення ознак кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 358 ККУ «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів».

Загалом, з початку використання в пунктах пропуску програмного забезпечення «Safe Border» прикордонниками Карпатського загону здійснено перевірку понад 2500 сертифікатів. За результатами перевірки виявлено 37 підроблених документів про вакцинацію. Найбільше таких випадків зафіксовано в пункті пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України