Новини

«Українці мають тверду рішучість захищатися, щоб захистити свою свободу», – митрополит Борис Ґудзяк

27 січня 2022 року архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк поділився своїми думками про теперішню ситуацію загрози повномасштабного вторгнення Російської Федерації на суверенні українські землі для католицького інтернет-часопису «The National Catholic Register».

Інтерв’ю для католицького інтернет-часопису «The National Catholic Register» підготував Роберт Клеско. Окреслюючи причини зростання напруги, митрополит Борис Ґудзяк зазначив: «Є одна фундаментальна причина, важливіша за всі інші, чому Росія посилює загрозу вторгнення: за останні 30 років Україна демонструє поступовий розвиток демократичного, інклюзивного суспільства. Було обрано шість різних президентів, є свобода преси та релігії».

Темрява боїться світла; несвобода — свободи

На такий розвиток українського суспільства, за словами владики Бориса, вказує відразу кілька факторів, а саме його інклюзивність у випадку прийняття кримських татар, осіб у владі єврейського походження, безліч громадських організацій, кількість яких тільки зростає, мирне існування близько 100 різних конфесій, свобода думки і ЗМІ, зростання прозорості влади і т. д. «Саме цього найбільше бояться автократії та тоталітарні режими — що їхній диктаторський контроль буде втрачено, що в суспільстві з’явиться занадто багато свободи», — продовжує єпископ.

Натомість, російську форму правління можна окреслити як диктаторську клептократію без свободи преси, релігії чи політичної діяльності. «Темрява боїться світла. Люди, особливо молодь, в Україні хочуть йти вперед. Вони не хочуть повертатися до диктаторського правління, яке в ХХ столітті запровадила Росія і яке спричинило вбивство 15 мільйонів людей на українській землі. Українці плекають самовизначення, творчість, свої Богом дані гідність і свободу. Російські правителі бояться, що ця суспільна свідомість може поширитися через кордон. Вони вважають Україну небезпечним прецедентом і реальною загрозою перспективам відновлення авторитарної російської гегемонії всередині країни та поміж її сусідів», — підкреслює архиєпископ і митрополит Філадельфійський.

Військова та молитовна мобілізація

Відповідаючи на запитання про готовність українців до спротиву, владика Борис мовив: «Останні вісім років вони перебувають під хмарою постійної війни. Вони не панікують і не впадають у відчай. Вони моляться, надіються на Господа. Вони також готуються. Є понад 200 тис. діючих військовослужбовців, 400 тис. осіб, що брали участь у війні, і українці мають тверду рішучість захищатися, щоб захистити свою свободу».

Однак, долучитися до відвернення великої війни, за словами митрополита, можуть не лише українці, але й християни по всьому світі. «Що можуть зробити християни? Як ми, українські католицькі єпископи в Сполучених Штатах, написали у своєму зверненні, усі католики та люди доброї волі можуть молитися і повинні бути добре поінформовані та шукати можливостей допомогти, оскільки гуманітарна ситуація в Україні складна і може погіршитися», — сказав він. І відтак закликав американських християн «продовжувати тримати Україну та українців у своїх молитвах і у фокусі уваги».

Читайте повний текст інтерв’ю митрополита Бориса Ґудзяка: «Відповідаючи на покликання, яке ми отримали при Хрещенні, ми розділяємо страждання з українським народом»

Ми потребуємо Вашої підтримки!

«Може бути важко зрозуміти і співчувати проблемам країни, яка розташовний у іншій півкулі. У нас, американців, так багато власних проблем, стільки проблем і турбот. Нас об’єднує спільне Хрещення. Святий Павло говорить у Першому посланні до Коринтян: „Якщо страждає один член, страждають разом із ним усі; якщо один член шанується, то всі разом з ним радіють“. Україна вже давно страждає. Це земля, яку нищили і руйнували під час Другої світової війни. Вона пережила сталінський Голодомор. Вона мучилася під радянським ярмом. Свобода для України принесла зцілення. Без свободи процес зцілення зупиняється на невизначений термін. Вторгнення в Україну принесе ще більше людських страждань», — продовжив свій заклик до молитви владика Борис Ґудзяк.

Наприкінці, архиєпископ і митрополит Філадельфійський зазначив: «Відповідаючи на покликання, яке ми отримали при Хрещенні, ми розділяємо страждання з українським народом. Молимося, щоб не відбулося ескалації насилля. Ми молимося за мир».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України