Здоров'я

Українцям обмежать доступ до ліків – МОЗ починає боротьбу із самолікуванням

Ляшко: Сьогодні стійкість до антимікробних препаратів є однією з найсерйозніших загроз громадському здоров'ю

Міністр МОЗ Віктор Ляшко попередив, що з 1 квітня 2022 року набувають чинності нові правила продажу деяких лікарських препаратів, повідомляється на сайті МОЗ.

Міністр розпочинає рішучу боротьбу зі звичкою українців лікуватися самостійно, без консультації з лікарем.

“Сьогодні стійкість до антимікробних препаратів є однією з найсерйозніших загроз громадському здоров’ю. Саме тому ми запускаємо електронний рецепт як один із механізмів вирішення проблеми неконтрольованого та нецільового використання препаратів”, – зазначив міністр.

Пацієнти зможуть купити ліки лише за виписаним е-рецептом від лікаря. У ньому буде зазначено діючу речовину препарату, лікарську форму та дозування.

При цьому особливо наголошується, що пацієнту не обов’язково мати підписану декларацію з лікарем, тут головне – бути зареєстрованим у електронній системі охорони здоров’я

Віктор Ляшко наголошує: такі нововведення – важлива частина реформи.

До речі, українцям розвінчали міфи про таблетки та антибіотики, в які багато хто вірить і помиляється. Щодо антибіотиків помиляються як пацієнти, так і деякі лікарі. Головне завдання антибіотиків – вбити бактерії в організмі.

“Ми хочемо встановити дієві механізми контролю за відпусткою рецептурних лікарських засобів і починаємо, звичайно, з антибіотиків для боротьби з антибіотикорезистентністю”, – заявив нещодавно перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комарида.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України