Війна РФ проти України

Україна візьме участь у місії НАТО в Іраку

Колишній міністр оборони Андрій Загороднюк заявляв, що українська сторона підтвердила намір брати участь у тренувальній операції НАТО в Іраку.

Передає СуспільнеUA.

“Ми чітко заявили, що ми будемо брати участь. Вірогідність вкрай висока. Всі країни, які мають до цього відношення, вони так само це підтримують. Для нас це важливо, тому що ми зацікавлені стратегічно в збільшенні своєї участі в програмах (операціях) НАТО. Це і наш досвід, і нам досвід, всім від цього користь”, – сказав очільник Міноборони.

Відповідаючи на уточнююче запитання журналістів, він зауважив, що наразі Україна не має конкретних пропозицій щодо кількості персоналу або формату участі у такій тренувальній місії, тому що сам Альянс ще в процесі визначення власного залучення в Іраку, і вирішує, коли саме вона буде відновлена повною мірою.

Крім того він розповів, що Україна продовжує переговори з НАТО щодо приєднання до програми Партнерства розширених можливостей, яка може відкрити для ЗСУ нові шляхи до опанування стандартами альянсу.

“Статус партнера з розширеними можливостями – це було центральне питання в усіх наших перемовинах. Ми подали заявку на програму ЕОР (Enhanced Opportunity Partners). Цю заявку ми подавали ще у 2016 році, і місяць тому ще раз її підтвердили”, – розповів міністр.

Він зазначив, що, на багатосторонніх зустрічах значна кількість країн НАТО заявили, що підтримують таку участь України.

Загороднюк наголосив, що в EOP є низка переваг, вигідних для України, адже ця програма може значно підвищити інтенсивність реформ та спростити шлях до поставлених цілей у досягненні взаємосумісності з військовими підрозділами країн-членів НАТО.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України