Економіка

Україна та Угорщина звернуться до ЄС щодо збільшення спроможності пунктів пропуску

Україна та Угорщина працюють над збільшенням кількості пунктів пропуску для експорту української продукції, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Країни звернуться до Європейського Союзу щодо збільшення пропускної спроможності пунктів пропуску, йшлося під час брифінгу міністра аграрної політики Миколи Сольського та міністра сільського господарства Угорщини Івштана Надя.

«Колишні транзитні коридори вели через Чорне море. Сухопутні коридори мають дуже малу пропускну спроможність. Ми спільно звертатимемось до ЄС, щоб ми могли розвивати пропускну спроможність як з української, так і з угорської сторони. Ми стурбовані, яким буде продовольче забезпечення світу внаслідок війни», – зазначив Івштан Надя.

Водночас Сольський повідомив, що на сьогодні Україні потрібно експортувати 18 млн тонн минулорічного врожаю. Окрім того, триває збір пшениці і невдовзі фермери збиратимуть ріпак.

«Для нас дуже важливо збільшити логістичні шляхи через Угорщину в Європу, розвивати інфраструктуру, яка пов’язана з вивезенням українського зерна, також задовільнити інтереси українського та угорського бізнесу щодо спільних проектів. Ми співпрацювали з країнами, які мають транзит до моря, як Польща та Румунія. Словаччина та Угорщина – це логістичні коридори на європейський ринок. Ці шляхи не були розвинуті, бо ми торгували через море. Оскільки ми рухаємось у ЄС, нам необхідно розширювати нові експортні напрямки в ЄС. Ми розуміємо, що потрібно визначити ділянки на кордоні, забезпечити автотранспортні можливості. Угорщина посідає конструктивну позицію, поставки вже тривають. У нас кількість пунктів пропуску на кордоні з Угорщиною менша, ніж із Румунією чи Польщею, тому ми плануємо збільшити її і вже працюємо над цим», – наголосив Сольський.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України