Війна РФ проти України

Україна збирає дані про злочинне командування РФ: вже є 600 досьє та 6 квадратних метрів схем

Україна готується до спецтрибуналу для військових злочинців, які розв’язали та ведуть війну проти України. Наразі розробляється докладна схема російського військового керівництва. Вже зібрано понад 600 досьє на військових злочинців РФ.

Як зазначає The Guardian, українські правоохоронці показали схему, над якою працюють із початку повномасштабного вторгнення Росії. Вона містить дані про військове командування РФ, причетне до злочинів, скоєних на території України.

Слідчі зібрали понад 600 досьє підозрюваних, серед яких чиновники від російського диктатора Володимира Путіна та міністра оборони Сергія Шойгу до менш відомих полковників, яких вважають відповідальними за бомбардування та масові вбивства.

Журналісти видання зазначають, що їм вдалося ознайомитись із детальною схемою, розробленою правоохоронцями. Дані розмістили на дошці розміром 4 на 1,5 метра (тобто майже 6 квадратних метрів).

“Ми почали складати карту російських командирів та генералів минулого року. І ми продовжуємо оновлювати її тиждень за тижнем”, – сказав головний прокурор Харківської області Олександр Фільчаков у коментарі виданню.

The Guardian зазначає, що серед головних військових злочинців:

  • генерал-полковник Михайло Мізінцев (“Маріупольський різанець”), саме він керував блокадою Алеппо в Сирії, а в березні 2022 року знищив Маріуполь;
  • генерал-полковник Олександр Журавльов, який також перебував у Сирії, а також наказ обстрілювати Харків касетними снарядами;
  • командир 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку полковник Олег Тимошин, який наказав атакувати торговий центр у Кременчуці у червні 2022 року;
  • командир 64-ї окремої мотострілецької бригади Азатбек Омурбеков, якого називають “потрошителем Бучі”, він очолював російські війська, що окупували Київську область та причетні до вбивств та тортур;
  • головнокомандувач сухопутних військ Росії Олег Салюков, під контролем якого перебувають майже всі батальйони, які беруть участь у війні проти України.

Нагадаємо, Європарламент ухвалив резолюцію, яка закликає до створення міжнародного трибуналу щодо злочинів агресії Росії та Білорусі проти України.

У коаліцію зі створення спецтрибуналу для Росії приєдналося вже 32 держави.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України