Економіка

Україна без нафтопродуктів: є кілька виходів

1 червня набули чинності санкції Росії: ввезення пального в Україні скоротиться.

Росія заборонила постачати нафтопродукти в Україну з 1 червня. Спецдозвіл отримали тільки дві російські компанії. Зауважимо, що поки в операторів є запаси.

Приблизно 80% нафтопродуктів від загального імпорту припадає на Білорусь і Росію. Ціни і наявність пального на заправках безпосередньо залежать від стабільності поставок з цих країн.

Україна має кілька виходів: перейти на інших постачальників, відродити внутрішнє виробництво нафтопродуктів і створювати резерви. Але при будь-яких розкладах доплатити доведеться автовласникам.

Тенденцію до подорожчання показує автогаз. За останній тиждень його ціна піднялася на 17 копійок. Це реакція ринку на припинення постачань з Казахстану, пояснює Сергій Куюн, директор “Консалтингової групи А-95”.

Росія заборонила провозити через свою територію нафтопродукти в Україну. Спецдозвіл отримали тільки “Роснефть” і “Лукойл”.

Дизпаливо і автогаз можна возити не з Росії. Україна вже ввозила скраплений газ невеликими партіями з північної Африки. Але це теж буде дорожче, а платити доведеться споживачеві. Однак такий спосіб складніший в іншому – з портів складно оперативно вивозити нафтопродукти, для цього потрібні серйозні логістичні ресурси.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України