Авторські статтіНовини

Угорщина слідом за Польщею дозволила працевлаштування українців по безвізу

Про це пишуть на цьому тижні всі провідні угорські ЗМІ (Index, Napi, HVG та інші) посилаючись на запит міжнародної юридичної компанії Baker & McKenzie та відповідь на нього Міністерства економіки Угорщини.

І це незважаючи на те, що безвізовий режим як такий не передбачає подорожі з метою працевлаштування, але цей момент скорегували із-за змін національного законодавства у Польщі та Угорщині.

Слід зауважити, що багато угорських ЗМІ пишуть про це, як про нововведення – тобто чергове спрощення працевлаштування для громадян України та Сербії, яке нібито введено з червня 2017 року.

Насправді, як пояснили в Міністерстві економіки Угорщини на запит Baker & McKenzie, спрощені умови для отримання дозволу на роботу для працівників із сусідніх країн, які не є членами ЄС, насамперед, України та Сербії, залишилися незмінними з липня 2016 року.

Але з червня цього року, коли запрацював безвіз для України, ще фактично спростився, як і у випадку з Польщею – бо власне для того, щоб поїхати в Угорщину і вже там працевлаштуватися за спрощеною процедурою, українцям відтепер не потрібно віз взагалі.

Як це працювало раніше: з липня 2016 р. українці могли поїхати в Угорщину навіть по туристичній візі і працевлаштуватися в Угорщині за один день за спрощеною процедурою без сплати дозволу на роботу. Тобто не чекати отримання робочої візи в Україні.

Як це працює: з червня 2017 року, після введення безвізу  українці можуть працевлаштуватися в Угорщині аналогічно, але вже їхати туди просто з біометричним паспортом, на принципах безвізу і працевлаштуватися на місці за спрощеною процедурою, передбаченою в угорському законодавстві з липня 2016 року .

Як пише видання Index з посиланням на роз’яснення від Baker & McKenzie та угорського міністерства економіки, протягом 90 днів перебування в ЄС, передбачених безвізом, українці можуть працювати в Угорщині, а вже після – повинні отримати вид на проживання.

Важливі моменти: спрощення працевлаштування українців в Угорщині прийнято урядом у липні 2016 року для зменшення дефіциту робочої сили, а насамперед у сфері інформаційних технологій, електроніки, виробництва і будівництва. Тобто ці зміни стосуються в першу чергу програмістів, інженерів, будівельників, водіїв, швачок, столярів і медсестер, тобто професій, фахівців відсутніх в Угорщині.

Тобто умовою для працевлаштування українців Угорщини за спрощеною процедурою є документальні підтвердження відповідної кваліфікації (диплом, трудова книжка тощо).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.