Авторські статтіНовини

УГКЦ в Австралії обговорить підхід до сучасної молодіжної культури

У травні цього року духовенство Єпархії збереться на семінар у Уорбуртоні де поговорить про церкву та сучасну молодь.

 

Під час останньої конференції духовенства у грудні 2016 року ми приділили багато часу дискусії про служіння молоді. Учасники наголосили, що святі отці, диякони та сестри мають бути краще обізнані з феноменами сучасної молодіжної культури.

Ми усі чудово знаємо, що це міжкультурне та міжнаціональне явище, яке не є специфічним лише для української церкви. Природньо, що українська молодь, народжена в Австралії і та, що емігрувала сюди, живе в одному культурному середовищі з молоддю цієї країни.

Це середовище впливає на усіх нас і передовсім ми маємо зрозуміти суть сучасної культури та переконатися, що церква розвивається чітко розуміючи дане питання. Нещодавно Ватикан опублікував корисний Підготовчий Документ для майбутнього Синоду Єпископів: Молодь, віра та розпізнавання покликання. Глибоко аналізуючи соціальну сферу в якій живе сучасна молодь, основною рисою сучасного суспільства документ називає нестримний процес змін та трансформацій. Я процитую документ:

У глобальному вимірі, сучасна культура заснована на “науці”, основну роль займають технології та безмежні можливості обіцяні науковцями, поряд з якими “все більше місце займає смуток та самотність, не залишаючи осторонь молодих людей” (Misericordia et misera, 3)

Щоб допомогти краще зрозуміти суть явища, Єпархії пощастило запросити одного з провідних світових експертів в питанні боротьби віри серед віруючих. Професор та дослідник Майкл Мейсон погодився провести для духовенства Єпархії триденний семінар по даній темі. о. Майкл Мейсон є отцем Редемптористом та йому знайома українська громада.

Після семінару відбудеться соборчик на якому заплановано скласти програму душпастирської діяльності враховуючи потреби молоді. Основним питанням дискусії буде: Як Церква може допомогти молоді прийняти покликання радості Євангелія в період невизначеності, нестабільності та невпевненості.

Семінар пройде у конференц-центрі у Уорбуртоні, Вікторія з 14 по 19 травня 2017 року.

Дана тема є надзвичайно актуальною та важливою для нашого майбутнього служіння у Єпархії. Світ змінився і церква має пристосовуватися до того, що нас чекає попереду.

Владика Петро Стасюк

Єпархій Української Греко-Католицької Церкви у

Австралії, Новий Зеландії та Океанії

Джерело: catholicukes.org.au

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України