Економіка

Євростат: Єврозона продемонструвала зростання

У 4 кв. 2022 року єврозона продемонструвала зростання, валютний блок уникнув рецесії

Про це пише Reuters з посиланням на дані Євростату, передає «LIGA.Бізнес».

У четвертому кварталі ВВП у єврозоні зріс на 0,1%. Порівняно з аналогічним періодом 2021 року зростання склало 1,9%. Серед найбільших країн блоку Німеччина та Італія зафіксували зниження ВВП за квартал, але Франція та Іспанія зросли, свідчать дані Євростату.

Зростання цін на нафту та газ призвело до виснаження заощаджень та стримування інвестицій, змушуючи Європейський центральний банк до безпрецедентного підвищення ставок для стримування інфляції.

Але економіка також продемонструвала деяку несподівану стійкість, як під час пандемії, коли зростання перевершило очікування.

Більш свіжі дані, такі як важливий індикатор впевненості або останні дані PMI, припускають, що зростання вже досягло дна і йде повільне відновлення, чому сприяє м’яка зима, яка обмежила витрати на енергію.

Проте зростання у 2023 році буде одним із найслабших за всю історію спостережень через значне падіння реальних доходів і зростання відсоткових ставок.

ЄЦБ підвищив ставки в сукупності на 2,5 процентних пункти до 2% з липня, щоб приборкати інфляцію, і до середини року ринки очікують на підвищення ще на 1,5 процентних пункти, що поставить ставку за депозитами на найвищий рівень з початку століття.

Таке швидке зростання гальмує банківське кредитування, ключове джерело грошей для бізнесу, і доступ до кредитів вже зазнав найбільшого падіння минулого кварталу з часів боргової кризи блоку у 2011 році.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України