Техно

Європейська космічна галузь стривожена знищенням радянського супутника росіянами на орбіті – уламки безпосередньо загрожують МКС

Представники європейської космічної промисловості висловили занепокоєння з приводу руйнівного протисупутникового випробування Росії, яке утворило тисячі шматочків орбітального сміття.

“Наші моделі показують збільшення ймовірності зіткнення на низькій орбіті Землі на п’ять відсотків”, – сказав Філіп Баптіст, глава французького космічного агентства CNES, 16 листопада під час випробування ASAT.

Баптіст виступав на пленарному засіданні на відкритті на виставці Space Tech Expo Europe 2021 у Бремені, Німеччина, і інформація була передана Баптисту хвилинами раніше від колег у Тулузі.

Днем раніше речник Держдепартаменту США підтвердив, що супутник «Космос-1408» був знищений ASAT, а космічне командування США того ж дня заявило, що наразі випробування створило понад 1500 частин орбітального сміття, яке можна відстежувати, і, ймовірно, створить сотні тисячі шматочків менших об’єктів.

Тьєррі Бретон, комісар ЄС, відповідальний за космічну політику Європейського Союзу, написав у Twitter у вівторок, щоб «приєднатися до найрішучішого засуду, висловленого проти випробування, проведеного Росією в понеділок».

«Запуск становить серйозну небезпеку для наших астронавтів, які зараз перебувають на  Міжнародній космічній станції, і викликав надзвичайні процедури для їх захисту», – написав Бретон.

«Це велике занепокоєння для всієї нашої галузі», – сказав Карл-Хайнц Сервос, керівник промислового директорату ArianeGroup. “Що ми можемо зробити? Я думаю, що нам потрібно сісти націями за один стіл і домовитися про те, що ми робимо з таким сміттям.

«Тут не так багато часу. Ми запускаємо багато космічних кораблів, і ймовірність аварій, або взагалі аварій, стає все вище і вище. Нам потрібно щось робити, ми не можемо більше чекати».

Цю думку, включно з необхідністю швидких дій, відобразили й інші доповідачі. “Це тривожно”, – сказала Паскаль Еренфройнд, президент Міжнародної астронавтичної федерації (IAF). «Ми повинні мати, навіть якщо це не обов’язкове, дуже швидке, суворе регулювання для вирішення цих тем. Якщо уряди дозволяють цю діяльність, то комерційні космічні суб’єкти не мають жодних рекомендацій».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України