Новини з Австрії

Європейські вибори стали катастрофою для Зелених

Попри наближення середини літа: європейські екополітики можуть розпакувати в’язані светри та одягнутися тепліше. Європейські вибори стали катастрофою для Зелених.

В Австрії партія Олени Шіллінг втратила 3,34 відсотка і одне місце в парламенті, у Німеччині вони втратила десять парламентаріїв, а у Франції – п’ять.

Ле Пен у Франції, Вілдерс у Нідерландах, Мелоні в Італії, Вілімські в Австрії. Європейські вибори в неділю підкреслили політичний напрям всередині ЄС. Переможцями стали буржуазно-консервативні Народні партії (EVP), які, вочевидь, стануть найсильнішою силою в Брюсселі зі 184 депутатами (плюс 8). Правоцентристські партії (“Консерватори і реформатори”, EKR) і вкрай праві партії (“Ідентичність і демократія”, ID) також домоглися успіхів. EKR отримала 73 місця, збільшення на чотири, ID ще дев’ять додаткових місць, загалом 58.

Для когось – радість, а для іншого – страждання. Те, що консервативні та праві партії отримали голоси та місця, пов’язано не лише з поразкою лібералів (80 місць мінус 22), а й з появою європейських Зелених. Особливо там, де еко-партії несуть політичну відповідальність, вони отримали від виборців рахунок за свою політику заборон або невдалі закони. Найкращим прикладом є Німеччина, де друга за силою партія в уряді берлінського “світлофора” втратила десять місць у парламенті, отримавши лише дванадцять відсотків голосів через жіночну зовнішню політику Бербок або через опалювальну катастрофу а-ля Хабек. У Франції рятувальники клімату ледь набрали 5,5 відсотка голосів і, таким чином, втратили п’ять місць у Брюсселі.

Загалом у Зелених лише 52 із 720 місць у парламенті, що на 19 менше, ніж у поточний період.

В Австрії головна кандидатка Лена Шиллінг (23 роки), проти якої було висунуто серйозні звинувачення, поки що відбулася фінгалом під оком. І все ж молодий політик із сумнівним підходом до встановлення істини втратив 3,34 відсотка голосів, скоротивши частку своєї партії до 10,74 відсотка. Отримує лише два місця в парламенті ЄС, втрачаючи одне.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України