Економіка

Потрібно приготувати павербанки та зарядні станції: що чекає на нашу енергосистему взимку

Україна не встигне до зими відновити зруйновані та пошкоджені генеруючі потужності енергосистеми. А тому потрібно вже зараз подбати про себе і підготуватися, найімовірніше, до багатогодинних відключень світла.

Хоча закуповувати енергетики обіцяють докласти максимальних зусиль для відновлення централізованих тепло- і гідроелектростанцій, все ж варто закупити павербанки та зарядні станції.

Загалом же для посилення енергетичної стійкості Україні – окрім відновлення зруйнованих електростанцій – потрібні посилення ППО та будівництво нових генерувальних потужностей.

Про ситуацію, що склалася, повідомив голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький. Він зазначив: розгортання нових генерувальних потужностей потрібно почати якомога швидше, “тому що в якийсь момент ми не зможемо відновити ті електростанції, які обстрілюють знову і знову”.

Для цього ж, за його словами, у країні почали створювати “економічне середовище, яке винагородило б ці інвестиції в нові електростанції”. Які, зазначив голова правління “Укренерго”, мають “заробляти більше, ніж європейські аналоги”.

“Україна має бути привабливим ринком для цих інвесторів. Оскільки інакше вони не будуть інвестувати туди, де є ризик”, – пояснив він.

Водночас Кудрицький наголосив: головним завданням для України зараз є максимально відновити генерувальні потужності. Утім, визнав він, “їх не вдасться відновити до зими на 100%” – і це потрібно розуміти.

“Але, наскільки це можливо, нам потрібно відновити централізовані тепло- і гідроелектростанції”, – резюмував він.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України