Економіка

Європейська Бізнес Асоціація закликала ВРУ та Кабмін терміново вирішити 5 ключових проблем з бронюванням

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) закликала парламент і уряд терміново вирішити 5 ключових проблем з бронюванням.

Про це йдеться у заяві Асоціації.

“Протягом останніх місяців і парламентом, і урядом України неодноразово вносилися зміни до підзаконних актів, які регулюють питання ведення військового обліку та бронювання військовозобов’язаних на критичних підприємствах.

Попри певний оптимізм, який має відбутися із практичним впровадженням прийнятих змін, більшість з них не проходили громадського обговорення і бізнес спільнота не мала можливості прокоментувати їх та надати свої найбільш критичні пропозиції”, – йдеться у заяві.

Так, ЄБА просить підтримати та сприяти якнайшвидшому прийняттю законопроєкту щодо продовження терміну оновлення даних до 150 днів, мотивувавши це відключеннями світла.

“В поточних умовах відсутності електроенергії й доступу до інтернету та, відповідно, перебоїв в роботі електронних систем, дуже часто оновити свої дані через додаток Резерв+ або ЦНАП не є можливим, тоді як пропускна спроможність ТЦК та СП є надзвичайно малою”, – наголошено в заяві.

Відповідно, збільшення строку ще на 90 днів є логічним кроком і повністю підтримується бізнесом.

По-друге, бізнес просить якнайскоріше запустити систему еБронювання.

По-третє, надати заброньованим військовозобов’язаним і тим хто перебуває в процесі бронювання (з моменту подачі заявки підприємством і до постановки на спецоблік) 30 днів імунітету від мобілізації для оновлення даних в ТЦК та СП.

Крім того, ЄБА закликає дозволити бронювання без обмежень щодо кількості працівників транспортної галузі, які безпосередньо задіяні в процесі здійснення вантажних перевезень.

“Наявність достатньої кількості людей, які готові виходити на маршрут – це запорука економічної безпеки держави. Відповідно, бізнесу та, загалом, економіці країни важливо мати працівників, зокрема водіїв, в достатній кількості, аби була змога імпортувати в Україну необхідну продукцію для населення, бізнесу, армії, а також експортувати товари з України”, – зауважили в Асоціації.

Наостанок дозволити запровадити економічне бронювання в країні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України