ЄС|NATO

Найбільший у світі імпортер брухту чорних металів Туреччина хоче оголосити галузь стратегічним сектором

Туреччина, найбільший у світі імпортер брухту чорних металів, яка щорічно залучає із світових ринків понад 20 млн т цієї сировини, оцінює, чи варто оголошувати її стратегічним сектором.

Про це повідомляє міністерство торгівлі Туреччини у звіті Робочої групи “Зеленого курсу”, передає SBB Daily Briefing.

Вимоги до інвентаризації брухту в частині збору, класифікації, якості та сертифікації брухту обговорювалися під час зустрічей з представниками державного та приватного секторів, зазначили в міністерстві.

Оскільки очікується, що потреби сталеливарних заводів у металобрухті під час переходу на низьковуглецеву сталь зростуть, що призведе до можливого дефіциту, Туреччина прискорила відповідні дослідження.

Країна також готується використовувати інструменти ціноутворення на викиди вуглецю, щоб допомогти досягти своїх цілей щодо пом’якшення наслідків за допомогою пілотної системи торгівлі викидами (ETS), яку планується запустити в 4 кварталі 2024 року.

Очікується, що пілотний етап триватиме два роки, а остаточний ETS буде запущений у 2027 році, повідомили в міністерстві.

Наголошується, що скорочення викидів на 99,7% може бути досягнуто до 2053 року за допомогою ETS, згідно з дорожньою картою низьковуглецевої металургійної промисловості Туреччини, розробленою міністерством торгівлі Туреччини. Туреччина також прагне скоротити викиди вуглецю в алюмінієвому секторі на 75% до 2053 року.

“Через зобов’язання в рамках механізму коригування вуглецевих кордонів ЄС турецькі виробники сталі в останні роки прискорили інвестиції в низьковуглецеву сталь”, – підкреслили в міністерстві.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України