ЄС|NATO

ЄС виступає за жорсткіші правила в’їзду для пасажирів з Китаю

ЄС рекомендує обов’язкове тестування та носіння маски на борту літака з Китаю. Після прибуття слід проводити вибіркові тести

Незважаючи на масштабну хвилю коронавірусу в Китаї, країни ЄС не змогли домовитися про обов’язкове тестування для мандрівників з Китайської Народної Республіки, але настійно рекомендують його. У Швеції в середу після зустрічі експертів з охорони здоров’я з країнами-членами у Брюсселі оголосили, що країни ЄС закликають зробити тест на коронавірус обов’язковим для всіх мандрівників з Китаю, які прямують до Європи перед від’їздом.

Він не повинен бути старшим за 48 годин. Була домовленість щодо рекомендації носіння медичної маски або маски FFP2 на борту літака та надання інформації про здоров’я мандрівникам до Китаю. У середині місяця слід перевірити заходи. Рішення не є обов’язковими для окремих держав ЄС, але вважаються важливим орієнтиром.

На додаток до обов’язку проходити тестування, тепер, серед іншого, рекомендовано, щоб мандрівники з Китаю проходили випадковий тест на коронавірус, коли вони прибувають до ЄС. Позитивні зразки слід секвенувати, якщо необхідно. Крім того, слід перевірити стічні води з аеропортів, куди прибувають машини з Китаю.

Посилення коронавірусних обмежень в окремих країнах

Трохи менше ніж через місяць після завершення стратегії нульового зараження COVID-19, яка проводилася протягом майже трьох років, кілька сотень мільйонів людей у ​​Китаї вже були інфіковані вірусом. З 8 січня припиняється обов’язковий карантин при в’їзді до Китаю. За словами експертів, очікується, що величезний спалах триватиме до березня-квітня. Точні дані про зараження невідомі, оскільки влада припинила публікувати епідеміологічні дані. У середу Всесвітня організація охорони здоров’я знову запитала у Китаю більше інформації. Водночас вона з розумінням поставилася до країн, які запровадили правила тестування для мандрівників із найбільш густонаселеної країни.

Низка країн ЄС, таких як Італія, Франція та Іспанія, вже посилили правила в’їзду за останні кілька днів. Це повернуло спогади про початок пандемії, коли правила в Європі відрізнялися від країни до країни, і мандрівникам було важко встежити за ними. Угода в середу тепер має на меті забезпечити єдину відповідь з боку ЄС.

Орган охорони здоров’я ЄС ECDC нещодавно прояснив ситуацію в Китаї. Це навряд чи матиме якийсь вплив на епідеміологічну ситуацію в Європі, заявили у вівторок. Також було підкреслилено, що варіанти коронавірусу в Китайській Народній Республіці ЄС вже знаходяться в обігу і тому не становлять виклику для імунної відповіді громадян ЄС. Той факт, що зараз країни ЄС погодили нові заходи, також пов’язаний з тим, що дані з Китаю вважаються недостатніми.

Нещодавно Пекін підкреслив, що поділився прозорою інформацією про нещодавнє поширення вірусу. Координатор екстреної допомоги ВООЗ Майк Раян підкреслив у середу, що вимога щодо тестів не є обмеженням на подорожі. (АПА, red, 04.01.2022)

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України