Життя

Учитель з села в Африці визнаний кращим в світі – він отримає 1 мільйон доларів

З 2015 року в світі проводиться щорічний конкурс на звання кращого вчителя. Переможець отримує нагороду $ 1 млн.

У 2019 перемогу здобув кенійський вчитель природничих наук, монах-францисканець Пітер Табічі. Церемонія нагородження проходила в Дубаї, а ім’я лауреата оголошував австралійський актор Х’ю Джекман.

Учитель из деревни в Африке признан лучшим в мире — и получит $1 млн

Instagram / sachajafri

Пітер працює вчителем в бідному селі. Незважаючи на те, що у багатьох його вихованців немає найнеобхідніших речей, вони часто перемагають у міжнародних конкурсах. Саме на це в першу чергу звернули увагу судді.

Табічі розповів, що в його школі катастрофічно не вистачає вчителів. Класи тут зазвичай до сімдесяти чоловік, а багатьом учням доводиться йти в школу по кілька кілометрів.

Частина зарплати кращий учитель в світі віддає нужденним учням на форму і підручники.

Учитель из деревни в Африке признан лучшим в мире — и получит $1 млн

Instagram / sachajafri

Табічі розповів, що 7 років тому працював у приватній школі, але вирішив звільнитися і прийняти сан ченця-францисканця. Викладання в бідній школі – це свого роду благодійність.

Табічі заявив:

«Ця перемога не моя, вона показує досягнення моїх учнів. Я тут тільки завдяки успіху цих юних умів. Ця нагорода дає їм шанс і надію на те, що все можливо ».

Учитель из деревни в Африке признан лучшим в мире — и получит $1 млнInstagram / evening.standard

Табічі відвідує неблагополучні сім’ї і переконує батьків, які зібралися видати своїх юних дочок заміж, дати їм можливість закінчити школу.
Учитель из деревни в Африке признан лучшим в мире — и получит $1 млнInstagram/peter_tabichi

Коли у нього запитали, на що він збирається витратити премію, він відповів, що хоче забезпечити школу комп’ютерними ресурсами. Також частина грошей піде на обладнання наукової лабораторії.

Табічі збирається навчити дітей вирощувати сільськогосподарські культури, стійкі до посухи, тому що це дуже актуально для Кенії.

Учитель из деревни в Африке признан лучшим в мире — и получит $1 млнInstagram/peter_tabichi
Премія видається не відразу. Протягом 10 років Табічі буде отримувати по $ 100 тисяч, але тільки за умови, що пропрацює вчителем ще мінімум 5 років.
Учитель из деревни в Африке признан лучшим в мире — и получит $1 млнInstagram/thenationaluae

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України