Авторські статтіТехно

Учені розповіли про небезпеку танення мега-айсбергу

Гігантський уламок відколовся від льодовика Ларсена в Антарктиді в минулому році. Відбувається танення цього мега-айсбергу.

Учені розповіли про небезпеку танення мега-айсбергу. Хоча танення конкретно цього льодового уламка, як розповіли вчені, підвищить рівень світового океану всього на кілька міліметрів, процес танення льоду в глобальних масштабах таїть у собі небезпеку для людей і планети в цілому.

Процес глобального потепління, викликане куполом з парникових газів, що зберігає тепло, викликає серйозні екологічні проблеми. В результаті змінюється клімат всієї планети в цілому і значно прискорюється танення льодовиків.

90% льодового покриву Землі зосереджені в Антарктиді. Площа льодовиків материка становить більше 14 мільйонів квадратних кілометрів. За останні півстоліття швидкість танення льодовиків значно збільшилася. Вона настільки велика, що через кілька років на Гренландії може зовсім не залишитися льодовиків. Повне танення гренландських льодовиків призведе до підйому рівня світового океану на 6 метрів. Зрозуміло, що такий підйом води обернеться катастрофою для багатьох прибережних населених пунктів.

Ще один песимістичний прогноз вчених: в результаті звільнення тектонічних плит від величезної маси льодовиків ці плити можуть почати зміщуватися. Якщо ці прогнози справдяться, то танення льодовиків може спровокувати виникнення іншого «вогняного кільця» вулканів на планеті. Тільки на цей раз центри вивержень перебуватимуть не у відносно безпечному для нас Тихому океані, а прямо біля берегів Європи.

В Антарктиді теж ситуація викликає тривогу. На крижаному материку швидкість танення льоду також збільшується, замість льодовиків утворюються цілі льодовикові озера. При збереженні нинішньої швидкості танення антарктичного льоду вся Антарктики можуть розтанути вже через кілька десятиліть. Це призведе до підйому рівня води у світовому океані на 60 метрів. Будуть затоплені десятки прибережних міст, у тому числі європейських і американських столиць. Глобальні кліматичні зміни призведуть до різкого підвищення кількості стихійних явищ – ураганів, цунамі і повеней. Багаторазово посиляться різні епідемії, що приведе до загибелі мільйонів людей.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України