Авторські статтіНовини з Австрії

Австрія не буде приймати біженців з числа прибулих на Сицилію з Лівії

Федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц у своєму листі італійському колезі прем’єр-міністра Італії Джузеппе Конте заявивши про відмову Австрії прийняти біженців з числа 450, які прибули в минулу суботу на двох кораблях в порт на Сицилії.

Такий лист було направлено Курцем у відповідь на заклик італійської влади про розподіл тягаря надання «притулку» прибулих з Лівії біженців серед країн Європейського союзу.

У своєму листі австрійський канцлер зазначив, що з 2015 року в Австрії було подано понад 150 тисяч прохань про надання притулку від прибулих мігрантів. Виходячи з кількості біженців, які прибули до Австрії, до чисельності її населення, республіка знаходиться в числі найбільш «гостинних» держав Європейського союзу, в той час як інші країни-члени Євросоюзу ухвалили на багато менше біженців. Саме тому, за словами Курца, «Австрія не буде брати участь у додатковому перерозподіл».

Між тим готовність прийняти частину біженців з числа прибулих на Сицилію заявила Німеччина, Іспанія, Португалія, Мальта і Франція. Вони візьмуть по 50 біженців, ще 20 нелегалів готова прийняти Ірландія.

Відзначимо, 14 липня італійське судно і британський військовий корабель взяли на борт понад 400 мігрантів з дерев’яного судна з біженцями з Лівії. У той же день прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте запропонував розподілити 450 врятованих в Середземному морі біженців з країн Євросоюзу. Після згоди п’яти країн прийняти більше половини з майже 450 врятованих біженців влади Італії дозволили двом кораблям, на яких перебувають мігранти, зайти в порт Поццалло на Сицилії.

Як повідомляється, прокурор сицилійського міста Рагуза почав розслідування щодо капітана судна, який раніше притягувався до відповідальності за контрабанду, і десяти членів екіпажу. Серед іншого, всі вони підозрюються в причетності до загибелі чотирьох з трьох десятків мігрантів, стрибнув у відкрите море перед кораблями, що входять в систему Frontex. За наявною інформацією, біженці з Лівії для перетину Середземного моря платили за квиток до 10 тисяч євро.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України