НовиниТехно

Учасники АТО Червоноградщини здійснили паломництво до чудотворної ікони

26 грудня 2015 року у церкві Святого Юрія оо. Василіан м. Червонограда відбулося духовно-молитовне подячне паломництво до Чудотворної ікони Матері Божої Кристинопільської, в якому взяли участь шістдесят демобілізованих воїнів з Червоноградського деканату та їхні родини.

Божественну Літургію очолив отець-канцлер Сокальсько-Жовківської єпархії Роман Синицький у співслужінні із священниками Червоноградського деканату: настоятелем церкви Св. Ап. Петра та Павла в Соснівці отцем-деканом Зеновієм Буньом, настоятелем церкви Святого Юрія отців Василіан о. Ігнатієм Москалюком (м. Червоноград), настоятелем церкви Пресвятої Богородиці Владичиці України о. Володимиром Ващуком (м. Червоноград) настоятелем церкви Св. Йосафата о. Михайлом Нискогузом (м. Червоноград), о. Василем Дубецьким (с. Волсвин), о. Андрієм Тимчаком (с. Острів), о. Петром Якимцем (с. Сілець), о. Іваном Квітковським (с. Гірник), о. Андрієм Чехом (с. Комарів) та капеланом прикордонників о. Романом Возняком (м. Великі Мости).

Боже Слово до воїнів і їх родин виголосив о. Ігнатій Москалюк, у якому він зазначив: «Боже милосердя в особливий рік проголошений папою Франциском – це час особливих Божих благодатей. Ніхто у Бога не забутий і до кожного Бог виявляє своє милосердя…». Вкінці Літургії слово подяки воїнам висловив мер Червонограда п. Андрій Залівський і пообіцяв їм належну підтримку від місцевої влади. Під час Служби Божої лунав спів у виконанні братчиків – оо. Василіан з Крехова. По закінченні Служби Божої священики собором відправили Панахиду за полеглими на Сході воїнами України. Учасники АТО змогли поклонитися та помолитися до Чудотворної ікони Матері Божої Кристинопільської.

Для воїнів у монастирі був приготовлений обід, після якого паломництво продовжилося у Червоноградській філії Львівського музею історії релігії (палаці Потоцьких). Працівники музею підготували для своїх гостей міні-виставку – роботи червоноградського художника Сергія Солодкого «Покрова (врятуй та збережи)» і «Квартет особливого призначення».

В палаці Потоцьких у своєму виступі військовий капелан, настоятель церкви Пресвятої Богородиці Владичиці України о. Володимир Ващук розповів про своє служіння на території проведення АТО, про мужність та героїзм українців, яких там зустрів, та незламну віру солдатських матерів.

Концертну програму підготували оо. Василіани із Крехова, а також червоноградці та соснівчани. Монахи із Крехівського монастиря виконали пісні «До Божого милосердя», «Гімн любові» та «Світло життя» у супроводі скрипки (брат Димитрій) та гітари (брат Мирон). Парафіянин церкви Св. Йосафата, скрипаль Володимир Кравчук виконав дві композиції, одну з яких присвятив матерям – композиція на слова української пісні «Пісня про рушник». Цікаву, велику та насичену концертну програму підготували учні та викладачі Червоноградської дитячої школи мистецтв та Соснівської дитячої музичної школи.

Наприкінці дійства о. Михайло Нискогуз відзначив діяльність учасників АТО у житті місцевих громад, до яких вони повернулися.

Отець-декан Зеновій Буньо подякував отцям за проведену Літургію, музикантам – за концертну програму, працівникам музею – за гостинність, організацію концерту та цікаві екскурсії по музеї. Воїнів АТО отець-декан поблагословив та вручив їм образки з благословенням Владики Михаїла Колтуна.

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.