Іграшки та ігри для дитини – не тільки розвага, а й навчання. Всі головні навички, якими ми володіємо, зароджувалися тоді, коли ми бігали наввипередки, складали кубики, освоювали дещо складніші настільні ігри і так далі. Саме тому батьки повинні приділяти певну увагу іграм дитини, а не залишати це питання напризволяще. Від того, чим ви займатимете малюка, залежать його подальші життєві досягнення.
Які іграшки та знаряддя для рухливих ігор найбільше сприяють розвитку дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, – дізнайтеся з нашої статті.
Які бувають іграшки
Знаряддя для проведення часу дітьми поділяються на декілька груп:
-
призначені для розвитку особистості та соціальних навичок;
-
ті, що виконують функції розвитку моторики та пізнання довкілля;
-
використовувані для фізичного розвитку і зміцнення здоров’я.
Якими повинні бути іграшки та розваги дитини віком 5–10 років
У цьому віці увага малюка від кольорів та форм предметів переходить до сюжетної лінії. Діти починають захоплюватися рольовими іграми та завданнями, що потребують певної мозкової активності. Це природно, тому батьки зобовʼязані забезпечити дитину необхідним знаряддям. Саме у цей період закладаються соціальні навички та сценарна поведінка. Паралельно у хлопчика та дівчинки зростає потяг до детального пізнання довкілля і необхідність у фізичній активності.
Спеціалісти наполягають на необхідності таких різновидів ігор:
-
сюжетно-образні (ляльки, фігурки тварин, предмети для соціальної взаємодії головних героїв гри);
-
дидактичні набори (конструктори, головоломки тощо);
-
музичні інструменти (піаніно, ксилофон, дудки);
-
настільні ігри (лото, шахи, шашки);
-
книжки відповідно до віку, шкільної програми та особистих уподобань дитини;
-
спортивні знаряддя (мʼячі, скакалки, ракетки для тенісу, бадмінтону).
Це доволі приблизний список, тому що кожен малюк – індивідуальність із власними особливостями і темпами розвитку. Але саме від нього варто відштовхуватись, коли мова йде про придбання чергового подарунка.
Чи потрібно мати вдома багато іграшок
Якщо запитати у малюка, чи достатньо в нього розваг, звісно, він відповість, що ні. Але це частіше за все не так, бо дітям завжди мало. Психологи і педагоги наполягають, що велика кількість іграшок та знарядь не веде до прискореного розвитку. Дитина, у якої занадто багато іграшок, перестає їх цінувати. До того ж фантазія малюка, від природи здатна перетворити звичайне у щось неймовірне, завдяки надлишкам лише притуплюється.
Що подарувати дошкільнику або школяру молодших класів
Якщо ви не дуже добре знаєте дитину, для якої шукаєте подарунок, слід керуватися міркуваннями універсальності. Хлопчику можна вибрати один з наборів LEGO City, а для дівчинки підійде мʼяка іграшка, колекційна лялька або щось із настільних ігор.