Новини

Які екзотичні фрукти споживають громадяни України

Екзотичні фрукти часто прикрашають святкові столи мешканців пострадянського простору. Вони приваблюють покупців своїм зовнішнім виглядом. Але треба обережно ставитися до нових продуктів у власному раціоні. Адже екзотичні фрукти можуть як позитивно, так і негативно впливати на здоров’я людини.

Декілька слів про екзотичний фрукт лічі

Цей екзотичний фрукт також називають китайською сливою. Він нормалізує роботу нирок, печінки, знижує кількість холестерину в організмі. Продукт рекомендується діабетикам для зниження рівня цукру. Хворі на туберкульоз, запалення бронхів, астму люди також кажуть про покращення самопочуття після вживання лічі. Делікатес тонізує людину, посилює імунітет.

Чи здатна китайська слива завдати шкоди людському організмові

У 60-х рр. 20 століття вчені зрозуміли: у насінні рослини є метиленциклопропілгліцин. Після вживання цієї речовини у здорових тварин виявляли гіпоглікемію. А ще серед китайських, індійських, в’єтнамських дітей часто бували випадки енцефалопатії у період, коли там збирали плоди лічі (ці роботи виконувалися наприкінці весни – на початку літа). Тому дієтологи рекомендують вживати делікатес обмежено.

Лічі

Після вживання китайської сливи можлива алергія з такими симптомами:

 • набряк, закладеність носа;
 • розлади травлення, блювання, нудота;
 • виділення сліз;
 • поява шкірних висипань;
 • ускладнене дихання.

Треба пам’ятати про високу алергенність лічі. Особливо небезпечними є кістки плодів, тому їх не рекомендують їсти.

Що таке авокадо

Авокадо зовні нагадує грушу яскраво-зеленого кольору. Всередині плід має кістку. Цей ніжний екзотичний фрукт буде смачніший, якщо його посолити.

Авокадо

Чим корисний фрукт

У м’якоті авокадо містяться корисні компоненти:

 • калій;
 • вітаміни групи В;
 • вітамін К.

Ці сполуки забезпечують прекрасний стан шкіри, нігтів, волосся, правильне згортання крові. Велика кількість клітковини сприяє правильній роботі травної системи.

Чи варто купувати екзотичний мангостан

Інша назва цього екзотичного фрукту – монгкут. Його вирощують у Таїланді. Один з місцевих королів ХІХ століття, дід принца Чакрабона, чоловіка російської аристократки Катерини Десницької, також носив ім’я Монгкут.

Мангостан

Верхню оболонку та насіння фрукту не можна споживати у їжу, але м’якоть принесе людини насолоду.

Корисні властивості мангостану

Монгкути нормалізують рівень цукру в організмі. Цей продукт допомагає жінкам боротися з зайвою вагою. Містить ксантони, необхідні для здоров’я серця та кровоносних судин. Вважається джерелом. натуральних антиоксидантів.

Коли не можна їсти продукт

Мангостан зменшує згортання крові, тому напередодні хірургічних втручань від нього треба відмовитись. Небажано вживати делікатес вагітним жінкам.

Як виглядає фізаліс

Ці плоди жовтогарячого кольору зовні нагадують звичайні томати. Їх використовують для лікування:

 • застуд, гострих респіраторних вірусних інфекцій;
 • болю у різних частинах тіла;
 • ревматизму.

Для цього з фізалісів роблять мазі, настоянки, відвари. Також можна споживати фрукти у консервованому вигляді.

Проте екзотичні плоди фізалісу не рекомендується вживати алергікам, тому що вони викликають почервоніння шкіри, інші неприємні відчуття.

Важливо! Можна їсти лише стиглі фізаліси. Незрілі, зелені фрукти містять отруйні речовини, тому їх не споживають.

Чи принесе користь маракуйя

Маракуйя

Це джерело аскорбінової кислоти, адже 1 фрукт містить більше третини необхідної людині щоденної дози цього вітаміну. Також плоди багаті на рибофлавін та інші вітаміни групи В. Це потужний природний антиоксидант, який містить багато клітковини, важливої для органів травлення. Проте людям, які страждають на алергії, краще відмовитись від вживання маракуї. Адже вона містить есенцію, що викликає дерматит.

Джерело інформації: https://fruit-time.ua/catalog/ekzoticni-frukti

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України