Дезінфекція – це дії, спрямовані на знищення мікроорганізмів. Частіше за все їх застосовують, щоб запобігти зараженню. Наприклад, зараз увага зосереджена на антивірусних продуктах, які можуть зробити вірус SARS-CoV-2 нешкідливим. Такі та інші дезинфікуючі засоби купити у Львові можна за доступними цінами.
Для чого потрібні дезінфекційні засоби?
Антивірусні засоби для дезінфекції, відомі як біоциди, випускаються в різних формах. Наприклад, гелі, лосьйони, піни, спреї та вологі серветки. Їх можна використовувати для:
-
гігієни рук і тіла;
-
знезараження поверхні;
-
прання (як додатки);
-
очищення туалету;
-
миття (як універсальний мийний засіб).
Дезінфекція рук особливо рекомендується як обов’язковий профілактичний захід, коли немає доступу до проточної води та мила. З використанням професійних зареєстрованих продуктів від Система Оптимум можна знищити ще більше шкідливих бактерій, ніж при звичайному митті рук.
Варто обробляти поверхні, яких ви часто торкаєтеся. Це можуть бути електронні пристрої, різні предмети побуту, меблі тощо. Також – одяг або санітарно-гігієнічні засоби, що важливо особливо під час карантину та допомагає запобігти передачі коронавірусу інфікованим особам.
Засоби для рук і шкіри
Дезінфекція шкіри проводиться пацієнту перед операцією (особливо під час яких шкіру чи тканину розрізають або проколюють). Щодо дезінфекції рук, вона може бути гігієнічна та хірургічна. Остання, звичайно, більш вимоглива та переважно використовується під час лікування. Гігієнічна дезінфекція рук доволі поширена, її слід виконувати:
-
перед кожною операцією;
-
завжди, перш ніж надягати медичні рукавички;
-
після операції/зняття рукавичок і перед їхньою зміною;
-
після контакту із забрудненим обладнанням або аксесуарами;
-
після контакту з кров’ю чи виділеннями (потребує особливої уваги).
Також існує продукція для регулярної обробки ран, їхнього мікробного очищення та дезінфекції шкіри.
Препарати для хірургічних інструментів
Як правило, інструменти повинні бути попередньо очищені перед дезінфекцією. А далі залежно від матеріалу, з якого вони виготовлені, та їхнього призначення, проводиться ручна чи машинна дезінфекція. Препарати значно відрізняються за властивостями, тому варто уважно ознайомитися з їхнім призначенням. Наприклад, розрізняють ферментні препарати, засоби попереднього очищення, готові дезінфекційні препарати чи ефективні концентрати.
Препарати для швидкої дезінфекції невеликих і великих поверхонь
Зазвичай для невеликих поверхонь використовують спеціальні спиртові засоби. Вони характеризуються коротким часом експлуатації, мінімальною шкодою для персоналу та пацієнтів, а також простотою використання. Серед них ми знайдемо концентровані продукти для замішування робочого розчину, готові спреї або серветки. Спиртові препарати можуть пошкодити деякі поверхні, які чутливі до спирту.
Безспиртові засоби дещо дорожчі та зазвичай мають більш тривалий час дії, ніж зі спиртом. Натомість вони абсолютно нешкідливі для дезінфікованих поверхонь медичних приладів, також у них більш приємний запах.
Препарати для дезінфекції великих поверхонь, як правило, діляться на ті, що з хлором і без. У перших діючою речовиною є сполуки хлору, наприклад, активний хлор. Відмінності включають також спектр дії. Однак врахуйте, що не всі поверхні стійкі до хлору.
В інших засобах поширені агенти четвертинного амонію. Препарати, що не містять хлору, зазвичай відрізняються незамінними мийними та дезінфекційними властивостями. Це їхня головна перевага, що дозволяє заощадити багато часу при прибиранні приміщень.
Тепер ви знаєте основні види засобів для дезінфекції. Сподіваємося, це допоможе вам правильно підібрати їх відповідно до мети застосування.