Війна РФ проти України

Яка ціна на один 155-мм снаряд та кількість таких боєприпасів, які ЄС поставив Україні

Наразі в ЄС активно працюють над тим, щоб забезпечити ЗСУ достатньою кількістю 155-мм боєприпасів, але не без певних перепон

Джерело: Defence Express

Британське видання The Telegraph, розповідаючи про те, як Франція гальмує масштабний план із поповнення запасу артилерійських снарядів ЗСУ, виокремило також низку цікавих деталей щодо постачання Україні 155-мм артилерійських боєприпасів.

155-мм снаряди від Excalibur Army
155-мм снаряди від Excalibur Army

 

Зокрема, у матеріалі міститься інформація про кількість поставлених боєприпасів – як відзначають у виданні, “поки що країни ЄС надали Україні тільки 350 000 155-мм артилерійських снарядів, яких, як кажуть у Києві, їм необхідно більше, щоб зберегти свої оборонні рубежі і розпочати очікуваний весняний контрнаступ”.

Також відзначається, що наразі країнам-членам ЄС, які передавали Україні 155-мм боєприпаси, було відшкодовано загалом 450 млн євро з орієнтовною вартістю 1285 євро за один артилерійський снаряд, говорять у виданні.

155-мм снаряд L15A1 HE, фото ілюстративне
155-мм снаряд L15A1 HE, фото ілюстративне

 

Говорячи про кількість поставлених боєприпасів, варто згадати слова Резнікова про те, що наразі наші військові на місяць вистрілюють 110 тисяч 155-мм снарядів, тобто поставлені ЄС боєприпаси з урахуванням поточного темпу можуть бути використані (більша частина з них, ймовірно, вже використана) протягом трохи більш як трьох місяців.

Звичайно, тут варто зауважити, що йдеться саме про 155-мм боєприпаси і не враховується кількість поставлених артилерійських боєприпасів від найбільшого постачальника озброєння для України – США.

Загалом наразі ЄС працює над масштабним планом над забезпеченням ЗСУ артилерійськими боєприпасами, втім, його наразі суттєво гальмує Франція, яка хоче, щоб контракти на боєприпаси отримували тільки оборонні компанії в країнах-членах ЄС.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України