Працевлаштування з гідною заробітною платою – це головне питання, яке хвилює тих, хто знаходиться в пошуку вакансій або працює за мінімальною ставкою. В Україні сьогодні багато людей, що мають середню спеціальну та вищу освіту, які так і не знайшли роботу за фахом. Це сталося за рахунок того, що в певний момент не було затребуваності в фахівцях даного профілю, тому довелося займати будь-яку вакансію з метою забезпечення себе і своєї родини матеріальними ресурсами. Це стосувалося представників різних професій, в тому числі і технологів.
Сьогодні відкриваються нові підприємства, будуються фабрики, тому затребуваність у фахівцях набагато зросла. Вакансії технолога постійно з’являються на порталах для пошуку роботи і в центрах зайнятості. Співробітник, що розбирається в процесах виготовлення чогось, незамінний. Від нього багато в чому залежить якість продукції та її конкурентоспроможність.
Вміння і навички фахівця
Здобувач, який хоче влаштуватися на роботу технологом, повинен розуміти, що на нього буде покладена велика відповідальність за процеси і операції, які йому прийдеться описувати.
Такі фахівці затребувані в різних галузях промисловості:
- харчовій;
- машинобудівній;
- швейній;
- деревообробній;
- фармацевтичній;
- нафтопереробній.
Незалежно від того, на якому підприємстві доведеться працювати, головне завдання фахівця – оформлювати технічну документацію, що описує виробничі процеси, підбирати сировину та обладнання для і їх виконання.
Технолог – це фахівець з вищою освітою, але до роботи допускаються і той, хто закінчив технікум. Працювати у певній галузі мають право випускники навчальних закладів, які отримали необхідні знання та навички. Тобто інженер-технолог, який закінчив машинобудівний вуз, може працювати на виробничому підприємстві, що займається випуском відповідної продукції. Це стосується кожної конкретної галузі.
Посадові обов’язки
В основному вони залежать, від спрямованості діяльності підприємства. На швейній фабриці технолог описує процеси крою та складання виробів. На машинобудівному заводі фахівець створює технологічні процеси виробництва і обробки деталей машин. У харчовій – стежить за послідовністю операцій під час приготування продуктів.
Крім цього, технологи займаються розробкою сучасних методів виробництва, які сприяють економії ресурсів. Ті, кому цікаво впроваджувати, знаходити нові рішення з метою поліпшення якості продукції, сподобається ця робота. Ініціативним фахівцям виплачують премії, у них є всі шанси отримати просування по кар’єрних сходах.
На яку заробітну плату розраховувати
Спеціаліст з вищою освітою отримує значно більше мінімального окладу. Середня зарплата технолога 7–10 тисяч гривень, є можливість отримувати премію. Але при цьому продуктивність роботи підприємства повинна бути на висоті. Зростання прибутку можливе лише за умови, що вироблені товари затребувані на ринку.
Швейні вироби повинні відповідати моді, бути якісними і практичними. До харчової продукції покупці пред’являють особливі вимоги:
- привабливий зовнішній вигляд;
- корисні інгредієнти;
- відмінний смак.
Технічні пристрої, агрегати, машини, верстати повинні бути надійними, довговічними, ремонтопридатними.
Отримання якісної продукції безпосередньо залежить від технолога, який описує послідовність її виготовлення. Робочі тільки виконують приведені операції. Займати таку посаду сподобається людям активним, цілеспрямованим, готовим втілювати свої сміливі ідеї на практиці, але й здатним нести відповідальність за виконану роботу.