Матвійчук: Людина, яку вибрали Президентом України, рано чи пізно має змінитися якщо, звичайно, це не відвертий ворог цієї країни

ПРОЗРІВАЙТЕ, ПАНЕ ПРЕЗИДЕНТЕ!

Я завжди говорив і говоритиму – людина, яку вибрали Президентом України, рано чи пізно має змінитися, якщо, звичайно, це не відвертий ворог цієї країни.

Така діалектика розвитку свідомості того, хто обійняв найвищу посаду в Україні. І навіть не важливо, що до того моменту людина майже нічого не знала про свою землю і про суть українства. Тим стрімкіше має іти цей процес прозріння!

Отже, Володимир Зеленський в Канаді. Сама доля розпорядилася так, щоб сьогорічна Конференція з питань реформ в Україні проходила в Торонто – одному з найпотужніших центрів українства в Новому світі, де проживає на сьогодні близько півтора мільйони українців.

Я мав честь двічі – з інтервалом у 25 років виступати з концертами у цьому місті, а заодно активно знайомитися з життям українців у цьому регіоні. Отож, якщо все складеться добре, то нинішній Президент України дізнається більше про Україну і українців, серед яких він МАВ ЧЕСТЬ народитися.

Можливо, першим красномовним фактом на підтвердження цього є його зустріч із Міністром Закордонних справ Канади Христею Фріланд, яка зустріла його вітальним словом на рідній українській мові – мові своїх батьків. Можливо, вона, або хтось іще, розкаже Володимиру, яку роль відіграли та й продовжують відігравати українці в житті сучасної Канади. Як приблизно 130 років тому з”явилися вони на берегах цієї країни, привізши із собою, хто грудочку рідної землі, хто торбинку зерна, а хто книжку творів Шевченка чи Франка. Як тяжко вони працювали на найтяжчих роботах, щоб закріпитися тут. Як навчали своїх дітей, віддаючи на це останні кошти зі свого скромного заробітку.

І сьогодні серед еліти Канади чимала частка українців – юристів, ріелторів, лікарів, військових, банкірів, журналістів. Вони не забули рідної мови – і відчувають потребу в рідній українській культурі, яку дуже люблять. Я це відчув на своїх численних концертах у Торонто.

Дуже сподіваюсь на те, що хтось розкаже Зеленському, що Торонто нині – значно більш українське місто, аніж Київ. Тому що в ньому існують як мінімум ДВА телевізійні українські канали (“Контакт” і “Форум”), які регулярно транслюють свої програми українською мовою і розповідають про життя українців у Канаді, я мав честь бути героєм їхніх телепрограм.

Тут, у Торонто, є як мінімум чотири радіостанції, які регулярно крутять українську музику і пісні і не мають жодного уявлення про якісь там обмеження чи формати. І мої пісні також звучать в їхніх ефірах!

Тут виходить більше десятка україномовних газет та журналів широкого спектру – від релігійних до культурно-розважальних.

Тут діє Інститут Святого Володимира, що об”єднує всю творчу і культурну еліту Торонто, проводячи виставки, освітницькі форуми і науково-дослідницьку роботу. І вїхній бібліотеці є книжки моїх поезій!

І тут, в Торонто, на вихідні для українців існує великий вибір, куди піти і який захід відвідати – до їх послуг концерти, виставки, українські вечорниці і ярмарки декоративно-прикладного мистецтва України. Я відвідував ці заходи!

А ще – тут прямо на вулицях, зокрема на Блур-стріт, можна побачити авто з українським тризубом на капоті або з українським прапором, що тріпоче на вітрі. І це неймовірно радує і наповнює гордістю за Україну.

Чи зроблять Зеленському екскурсію по українських церквах Торонто, яких у місті майже два десятки – різних конфесій. Де служба відбувається українською мовою. І вони не ворогують, а навіть співпрацюють між собою!

Я впевнений, що Зеленському не покажуть і старечих будинків Торонто, які вражають своєю якістю і впорядкованістю, де за мешканцями існує ідеальний догляд, завдяки якому люди тут доживають до 90-100 років. І це не перебільшення – я це бачив на власні очі. Я виступав перед цими людьми – вони неймовірні!

Гадаю, не покажуть йому і українських шкіл, у яких сотні дітей, які навчаються рідною мовою, а на дозвіллі співають і танцюють в українських колективах, яких лише в Торонто – сотні!!!

Взагалі, Канада вражає кількістю і якістю своїх соціальних програм, тому що тут відсутня корупція і чиновницький бюрократизм, бездоганно працюють закони. А політика мультикультуралізму не схиляється в бік жодної з культур, а будується за принципом культурних кластерів і національних громад.

Можливо, Володимиру розкажуть, що в Канаді неодноразово піднімалося питання про надання українській мові статусу однієї з офіційних державних мов. Сподіваюся, що це питання вирішиться найближчим часом!

Можна ще багато про що говорити і порівнювати життя українців в Україні і Канаді. Але будь-які порівняння будуть не на нашу користь.

А відтак, можливо, на пана Президента України і на його свиту зійде якесь прозріння – і вони зрозуміють причину більшості бід і негараздів від яких потерпає український народ. І в більшості своїй вони лежать не в економічній, а в моральній і культурній площинах.

Тому що нинішня Україна продовжує бути уламком найжахливішої імперії, яка відправила на той світ сотні мільйонів людей і продовжує калічити українців морально своїм щоденним інформаційним і військовим вторгненням, нав”язуванням своєї парадигми життя.

І тоді новообраний Президент України, можливо зрозуміє і визначиться: хто він – малорос чи українець в ментальному сенсі цього слова? І куди рухатиметься країна, яку він очолює? Якої перспективи бажає він народові, який розсіяний сьогодні по багатьох країнах і світах, але у більшості своїй ще тримається рідної землі, тому, що надія вмирає останньою, як говорили спартанці.

Він має усвідомити, що словосполучення “какая разніца. на каком язикє” – це ідеологема наших недругів, яка тримає нас у їхньому хомуті. І треба діставати свою шию із ярма, якщо ми справді думаємо про майбутнє. І розвивати свою культуру і свою ідентичність так, як це зробили наші брати за океаном, у тому ж Торонто.

Так що спостерігайте, надихайтесь і вчіться, пане Президенте, і робіть висновки!

Робіть їх швидко, бо часу не лишилось!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh