Авторські статтіЗдоров'я

Як відрізнити фальшиві ліки, – пояснює Уляна Супрун

Новий рівень у боротьбі з фальшивими ліками

Вже з осені цього року на упаковках ліків з’явиться спеціальне маркування. За ним можна буде перевірити оригінальність препарату. А наприкінці року пацієнти зможуть самостійно перевіряти ліки за допомогою мобільного додатку. Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив для цього постанову.

Про це на своїй сторінці пише Уляна Супрун.

Як працюватиме кодування:

На упаковці ліків буде надруковано спеціальний 2D код. Його наноситимуть під час виробництва на заводі, а дані про це будуть в єдиній державній системі проведення моніторингу обігу лікарських засобів.

Пацієнти зможуть перевірити ліки, просканувавши цей код через мобільний додаток. Наразі його розробляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Очікуємо, що він стане доступним наприкінці року.

Після сканування на екрані з’явиться інформація про ліки — зокрема чи препарат не є фальсифікований, протермінований чи завезений до країни з порушенням норм.

Кодування дозволить відстежувати весь ланцюжок постачання ліків — від виробництва чи імпорту, до продажу в аптеці. Це також допоможе вчасно реагувати на порушення. Всі транзакції будуть включені в загальну базу даних, включаючи серію ліків і дату виробництва.

Більшість іноземних препаратів, що продаються в Україні, мають двомірне кодування упаковок. Деякі українські фармкомпанії вже також придбали необхідне обладнання і кодують свої ліки. Поступово до цього приєднуватимуться все більше українських виробників. Водночас перевірка ліків на підробку стане доступнішою для всіх українців через додаток.

Ця постанова є важливою частиною Концепції реалізації державної політики щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів. Почитати докладніше про це можна тут: http://bit.ly/2YfEOrM

 Як розвиватиметься система в рамках Концепції далі: http://bit.ly/32NAH9T
 Як відрізнити фальшиві ліки та куди звертатися: http://bit.ly/2Yh6tIR

Будьте уважні, щоб захиститися від підробок. Не купуйте ліки через інтернет (http://bit.ly/2y6KUAj), приймайте їх лише за рекомендацією лікаря, та уважно вивчивши інструкцію. В разі, якщо відчуваєте, що ліки не діють чи викликають побічні ефекти — якнайшвидше зверніться до свого лікаря.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

four × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.