Здоров'я

Як проявляється алергія

Напевно в наш час немає людей, які не чули б про таке поширене явище, як алергія. На жаль, ця хвороба в одному або іншому вигляді зустрічається досить часто. Звідки ж вона береться насправді, і яким чином можна боротися з нею?

Алергія: що це

На сьогоднішній день багато людей страждають від такого неприйнятного явища, як алергічна реакція. Тому про неї знають практично всі, в тому числі і ті люди, яким поки що не доводилося зіштовхнутись з проявом будь-яких алергій на своєму життєвому досвіді.

Взагалі алергія є реакцією людського організму на якусь конкретну речовину. При цьому вона може бути повністю нешкідливим для інших, але все ж, імунна система людини-алергіка сприймає його негативним і, таким чином, оголошує йому боротьбу.

 

Алергія: її головні ознаки

В цілому алергічна реакція може виявлятися по-різному. На цей фактор може впливати тип алергену, а також сприйнятливість певного індивіда. Що ж стосується прояви симптомів, вона буває короткочасним явищем або ж навпаки – тривалим.

Найпоширеніші ознаки алергії напевно відомі кожному: чхання, висип на шкірі, кашель, кружляння голови, сльозотеча, блювання. У більш важких випадках може навіть статися анафілактичний шок. Він в обов’язковому порядку вимагає допомоги медицини, оскільки є досить небезпечним для життя. Крім цього, хвора людина може навіть втратити свідомість. Якщо пульс частішає, дихання в такому випадку ускладнює.

Алергія: перелік поширених видів цього явища

Кожен з видів алергічної реакції має якісь свої специфічні особливості і список алергенів:

1. Респіраторна. При ній може порушитися робота органів дихальної системи, що супроводжується назальними виділеннями. Також може бути свербіж у вухах, в носі або в горлі. Крім цього, частим може бути кашель і чхання. Що ж стосується збудників, ними може бути пилок таких рослин, як береза, полин, тополі, а також шерсть тварин і пилові кліщі.

2. Харчова. Подібна алергія зазвичай супроводжується розладом кишечника. Основні її збудники – це такі продукти, як горіхи, молоко, риба, ягоди і фрукти. Ігноруючи цю проблему, може виникнути блювота, діарея, запори, а також коліки. Можуть бути і почервоніння шкіри або висип.

3. Шкірна. У більшості випадків це реакція організму людини на харчові продукти, різну побутову хімію низької якості, дешеву або прострочену косметику. Ознакою алергії такого типу є лущення, висип або почервоніння шкіри. Також може випрівати під пахвами. Ця алергія, в свою чергу, має кілька видів. Дорослі люди часто зіштовхуються з екземою, а дітки – з кропив’янкою, а також з атопічний дерматит.

У будь-якому випадку ознаки такої алергії у всіх практично однакові:

– кропив’янка: пухирі;

– атопічний дерматит: червоний висип на тілі і на щоках малюка. Вона може з’явитися при зміні раціону харчування.

4. Медикаментозна. Саме алергічна реакція на лікарські препарати вважається найбільш небезпечною. Вона може призвести до анафілактичного шоку, який проявляється блювотою, набряком шляхів дихання, зниженням тиску людини, серйозно погрожуючи її життю.

Алергія: як діагностувати її та лікувати

В першу чергу, важливо визначити алерген і, відповідно, виключити з ним будь-який контакт. При цьому потрібно провести шкірні проби. Такий метод є досить простим, але в той же час функціональним, оскільки спрямований на те, щоб виявити алерген. Також проводяться різні дослідження крові, щоб обчислити, чи містяться в ній специфічні антитіла.

Хворій людині потрібно відвідати фахівця-алерголога, а також здати всі необхідні аналізи, перш ніж приступати до терапії. ППри лікуванні алергічних реакцій різного роду використовуються ефективні препарати, список яких можна знайти в довіднику лікарських засобів «Компендіум». На сторінках сайту https://compendium.com.ua/uk/diag/md-t78-4-0/ опубліковані докладні інструкції по застосуванню препаратів, а також надається можливість ознайомитися з цінами і зарезервувати в найближчій аптеці вибрані лікарські засоби, призначені для боротьби з алергією.

Важливо! Профілактичні заходи для уникнення розвитку алергії:

– ні в якому разі не контактуйте з алергенами, щоб це не було: пил або ж будь-які продукти;

– дотримуйтеся чистоти в своєму будинку, дуже важливо часто проводити вологе прибирання;

– якщо ви схильні до алергії, в такому випадку будьте особливо уважними, дегустуючи нові продукти або використовуючи нову побутову хімію.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України