Здоров'я

Як поліпшити пам’ять

На жаль, забудькуватість характерна не тільки для людей похилого віку. Батьки багатьох школярів стикаються з тим, що їхні діти ніяк не запам’ятовують вірші і назви географічних об’єктів. Є багато порад про те, як поліпшити пам’ять і роботу мозку. Рекомендації підійдуть для будь-якого віку. Згадати все ніколи не пізно.

Інтернет – це зло. Саме можливість подивитися потрібну інформацію в будь-яку секунду йде не на користь нашої пам’яті. Раніше всі телефонні номери були в голові, а зараз – в мобільному телефоні. Виходить, що у людей навіть немає необхідності запам’ятовувати інформацію. Мозок, як і тіло, потребує щоденної тренуванні. Якщо ігнорувати хоча б елементарні вправу, то вже після 30 років ваші розумові здібності почнуть погіршуватися. Звичайно, все залежить від генетики і способу життя, а й час працює не на вас. Вік все одно дасть про себе знати. Не варто засмучуватися. Є прості правила, як поліпшити пам’ять. Виконуючи їх, ви збережете ясний розум до глибокої старості.

Засоби, що поліпшують пам’ять, знайомі всім

Засоби, що поліпшують пам’ять

Сьогодні в аптеках продаються різні ліки, що допомагають поліпшити мозковий кровообіг і пам’ять. Вибрати потрібні медикаменти та вітаміни може тільки лікар. Перш ніж пити таблетки, спробуйте зробити наступні дії.

Здоровий сон

Погіршення пам’яті пов’язано з порушенням режиму дня, безсонням і перевтомою. Не варто працювати на знос. Не забувайте, що організму необхідний відпочинок. Частіше бувайте на свіжому повітрі, а відпустку проводите не в домашніх турботах, а в подорожах. Нові враження і емоції добре відновлюють не тільки сили, а й пам’ять. Японські довгожителі на питання, як поліпшити пам’ять людини, не роздумуючи відповідають: «У житті має бути якомога більше моментів, які не хочеться забути. Яскраві пригоди, закоханість – все, що приносить радість, робить нас не тільки щасливими, але і здоровими ».

Фізкультура

Популярний спосіб уповільнити вікові зміни в організмі – зайнятися спортом. Фізичні вправи допоможуть знизити ризик захворювань, пов’язаних з втратою пам’яті. Тут головне не перестаратися. Відвідування гойдалку будуть менш корисні, ніж плавання, скандинавська ходьба або йога. Взимку корисні катання на лижах або ковзанах. Покращувати самопочуття і показники IQ піші прогулянки. Кожен раз вибирайте нові маршрути.

більше сексу

Зниження сексуальності тільки шкодить вашій пам’яті. Інтимне життя – запорука того, що в майбутньому ви не забудете, як звуть вашу сусідку. Справа в тому, що заняття любов’ю оснащує організм киснем, сприяють росту клітин головного мозку.

усний рахунок

Спробуйте використовувати калькулятор в крайніх випадках. Сьогодні багато хто не може в розумі зробити елементарні математичні розрахунки. Даремно. Завдяки усного рахунку, починає активно працювати і ліве, і праве півкулі головного мозку.

Навантаження для мозку

Читання книг, розгадування кросвордів, рішення логічних задач, вивчення іноземної мови, розповідання віршів напам’ять – все це змушує ваш мозок обробляти велику кількість інформації. Похилий вік – не перешкода для нових знань. Природно, розумову зарядку необхідно розбавляти фізичними вправами. Позбавляйтеся від монотонної і рутинної роботи. Також зараз є різні спеціальні головоломки, які підкажуть, як поліпшити пам’ять в домашніх умовах. Ось кілька легких вправ. Виберете картинки, на яких зображені різні предмети (піаніно, цукерка, бантик і т.д.). Всього їх має бути близько 25. Після перегляду протягом однієї хвилини, потрібно відтворити картинку на аркуші паперу.

Нотатки на полях

Пам’ять завжди вибіркова. Чому ми запам’ятовуємо певні події? Деякі дати залишаються з нами назавжди. А ось звичайні дні, в яких ми не переживаємо сильних почуттів, забуваються безслідно. Якщо ви хочете пам’ятати все, то необхідно щодня записувати факти з власної біографії або іншу корисну інформацію в блокнот. Особистий щоденник допоможе освіжити пам’ять і знову зануритися в минуле. Численний обсяг інформації краще довірити папері. Ще один ефективний метод боротьби з неуважністю – заняття музикою. Спів або освоєння нотної грамоти – відмінне тренування для пам’яті.

З правші в лівші

Ви помітите поліпшення пам’яті, якщо постараєтеся звичні дії по-іншому. Наприклад, спробуйте навчитися писати або чистити зуби лівою рукою. Поступово чергуйте вправи. Припустимо, під час сніданку тримайте вилку в правій руці, а під час обіду – в лівій. Для мозку дуже важлива активність, потрібно постійно в буквальному сенсі напружувати «сірі клітинки», як любив висловлюватися легендарний детектив Еркюль Пуаро. До речі, якісний детектив – відмінний засіб для боротьби з втратою пам’яті. Обов’язково дивіться кіно, яке змушує вас замислитися і міркувати.

Тільки позитив

Депресії, стреси, поганий настрій тільки погіршують ситуацію. Так, час безжально. Головний вікової ознака старіння – когнітивні порушення, які часто

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України