Новини

Як отримати прописку в Україні?

На сьогодні прописка в Україні залишається важливим елементом бібліографічних даних про особу. Це означає, що для держави і інших суб’єктів суспільних відносин офіційна адреса особи залишається необхідною інформацією. Така інформація вноситься в спеціальний державний електронний реєстр і використовується у визначених законом випадках, яких досить багато в різних сферах життя. Під час війни суспільні відносини не припиняються, тому і можливість реєстрації місця проживання забезпечується в повному обсязі. Крім можливості прописки онлайн, що пояснюється міркуваннями безпеки. Як прописатися під час війни, куди звертатися і які потрібні для цього документами читайте далі.

Зміна реєстрації місця проживання під час воєнного стану не втратила своєї популярності серед адміністративних послуг. Як і раніше ця процедура являється однією з найзатребуваніших. В тому числі це пов’язано і з масовим переміщенням населення із зони бойових дій і прифронтових территорий. Прописка для переселенців за новим місцем проживання не означає втрату права власності на тимчасово залишених територіях, натомість, дозволяє користуватись більш ширшим спектром прав і можливостей вже на новому місці. Варто нагадати, що реєстрацію в будь-який час можна змінити і вона не надає права на житло, так  само як і зняття з реєстрації не позбавляє права власності.

Місце подачі документів

Документи для прописки під час дії військового стану необхідно подавати до Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Важливо пам’ятати, що документи подаються в ЦНАП по місцю вже нової адреси. При цьому виписка може бути здійснена там же разом із пропискою.

Список документів

Список необхідних документів складається з таких частин:

  • документ, що посвідчує особу (паспорт, посвідка, свідоцтво про народження)
  • документ, що дає право прописки у житлі (правовстановлюючі документи на житло (свідоцтво про право власності, витяг з реєстру нерухомого майна))
  • додаткові документи (військовий квиток для військовозобов’язаних, згода батьків на прописку дитини, переклад паспорта для іноземців ті інші)

Як прописатись

Одна з головних проблем процедури прописки заключається у відсутності житла, в якому можна було б прописатись. По-перше, не кожна особа має власне житло, по-друге, не кожен проживає у власному житлі або місцю розташування власного житла. Повертаючись до питання коли і навіщо може знадобитися прописка, маємо ситуацію, коли вона може бути потрібна терміново і в конкретному місті чи районі. Для вирішення цього питання працює юридична компанія, яка надає своє власне житло для прописки своїх клієнтів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України