ЄС|NATO

США і Нідерланди можуть дати Києву до 48 Leopard 2 і Abrams

Нідерланди готові купити у Німеччини орендовані танки Leopard 2, щоб згодом подарувати їх Україні, сказав глава уряду Марк Рютте.

США і Нідерланди розглядають можливості посилити Україну танками Abrams і Leopard 2. Вашингтон може передати Києву близько 30 своїх танків, а Амстердам – 18. Для реалізації ідеї голландці готові купити орендовані у німців Leopard і подарувати їх українській державі.

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте в інтерв’ю Frankfurter Allgemeine Zeitung розповів про те, що Амстердам вивчає можливість покупки орендованих у ФРН танків Leopard 2, щоб потім передати їх Україні в якості подарунка.

“Ми взяли їх (танки Leopard 2) в оренду (у Німеччині), отже, ми можемо їх купити. Отже, ми можемо їх подарувати (Україні)”, – зазначив він.

За його словами, танки можна купити в більш великому пакеті разом з іншими країнами – з Фінляндією і Португалією. Рішення наразі не ухвалено.

США можуть передати Україні близько 30 Abrams

Два американських чиновника анонімно розповіли Politico про те, що вже цього тижня у Вашингтоні можуть оголосити про постачання танків Abrams в Україну. Йдеться про приблизно 30 бойових машини

Також інсайдери видання підкреслили, що Міноборони США ніколи не відмовлялося від розгляду питання постачань своїх танків Україні.

Німецьке видання Spiegel 24 січня повідомило, що Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц після місяців коливань ухвалив рішення про передачу Україні танків Leopard 2.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України