Новини

Як одягатися взимку? В якому одягу буде тепло в морози

У зимовий день, коли на вулиці доведеться пробути більше ніж 10 хвилин, правильний гардероб допоможе перетворити прогулянку на цікаву пригоду на свіжому повітрі без ризику замерзнути. Як одягнутися в морозний день? Розкажемо.

Багатошаровість та матеріали шарів

Щоб не замерзнути у морозний день, одягайся шарами. Їх має бути три. Перший шар — основа. Другий проміжний шар. Третій — зовнішній. Всі матеріали, що використовуються сьогодні для пошиття зимового одягу, мають певні характеристики. Одні зберігають тепло, інші захищають від вологи, треті не пропускають потоки вітру. Використовуючи одяг із різних матеріалів, можна створити чудовий багатошаровий гардероб:

  • Gore-Tex, Sympatex — сучасні запатентовані мембранні матеріали, які не пропускають вологу і вітер та дихають. З них виходять якісні жіночі та чоловічі зимові куртки.
  • Вовна — натуральний матеріал, відмінний варіант для проміжного шару. Вовняний светр утримує тепло тіла, вбирає та відводить вологу.
  • Шовкова або бавовняна білизна стає чудовим варіантом нижнього, натільного шару зимового гардеробу. Вона добре вбирає та одразу відводить вологу, забезпечує якісну терморегуляцію, не викликає подразнення шкіри.

Зберігайте простір

Найпоширеніша помилка щодо теплого одягу полягає в тому, що шари одягають занадто щільно. Якщо ти теж вважаєш, що одягатися треба саме так, то під час прогулянки обов’язково зрозумієш, чому речі, які облягають, не зігріють так, як ті, які сидять вільно.

Простір «зігріває». Наприклад, вовняний светр, що добре сидить, створює тонкий прикордонний шар повітря між твоєю шкірою і навколишнім середовищем. Тепло твого тіла зігріває прикордонний шар, а светр тримає повітряну подушку біля твого тіла.

Уникайте вологи

Волога — це поцілунок смерті в холодний день. Випаровування призводить до охолодження, і якщо ти спітнів, процес охолодження відбувається прямо на шкірі. Щоб не промокнути, надягай базовий шар — білизну, яка відведе піт від тіла. Зовнішній шар має бути водонепроникним. Як згадувалося, мембранна тканина відводить вологу зсередини і не пропускає її під одяг зовні.

Опір вітру

Навіть якщо температура не дуже низька, вітер може зробити перебування на вулиці нестерпним. Тепло тіла нагріває повітряну подушку між шарами одягу. Завдяки цьому тілу зручно. Якщо вітер здуває теплову подушку, зігрітися складно. Найкращий спосіб протистояти вітру — вітрозахисний зовнішній шар, який не пропустить вітер під одяг.

Шапки, рукавиці та шкарпетки

Треба захистити голову, руки та ноги. Навіть у теплій куртці ти можеш замерзнуть, якщо твої  кінцівки не захищені. Віддавай перевагу взуттю і аксесуарам із натуральних матеріалів – вовни, шкіри. І тобі буде тепло.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України