Найчастіше прибирання будинку починається з кухні. Це пов’язано з тим, що тут зазвичай збираються всі члени сім’ї, зосереджені різні види побутової техніки, але головне — готується їжа. У процесі приготування їжі виділяються пара і жир, через який на кухонних поверхнях утворюється м’який наліт. Він провокує появу сторонніх запахів, завдає неприємних тактильних відчуттів і псує вигляд меблів. Уникнути цього допомагає регулярне прибирання, в ході якого використовується спеціальний засіб для видалення жиру та нагару . Про те, як правильно прибирати жирний наліт і як запобігти його появі, розкажуть експерти інтернет-магазину побутової хімії HimOpt.
Причини утворення жирного нальоту
Щойно на кухні з’являються меблі та плита, потрібно бути готовим до того, що згодом на них з’явиться і жирний шар. Причиною тому є конденсат, який утворюється в процесі випаровування від страв. Він містить дрібні краплі жиру, які при контакті з пилом осідають на плиті, кухонному гарнітурі, обідньому столі, підвіконні та люстрі, згодом перетворюючись на липкий і брудний наліт. Якщо не видаляти цей жирний шар, він починає густіти й товщати, притягуючи все більше пилу, видаючи характерний запах і викликаючи неприємні тактильні відчуття.
Хороша новина полягає в тому, що м’який наліт можна видалити. Головне — набратися терпіння та озброїтися якісними мийними засобами.
Як видалити жирний наліт з кухонних поверхонь
Щоб позбутися жирного нальоту, рекомендуємо використовувати декілька простих порад.
Зволожте забруднені поверхні
Для прибирання знадобляться гумові рукавички. Спочатку потрібно розм’якшити наліт і забруднення, щоб вони швидше вступили в реакцію з порошком чи гелем. Для цього їх потрібно збризкати звичайною водою з пляшки з розпилювачем. Якщо не зволожити поверхню, прибирання займе більше часу та сил.
Нанесіть на зволожену поверхню мийний засіб проти жиру
При очищенні кухонного гарнітура та інших поверхонь багато хто використовує народні засоби. Однак вони мають щадний склад, який підходить для підтримки чистоти, а із застарілим нальотом жиру та кіптяви справляються гірше. Тому краще використовувати спеціальні мийні засоби, наприклад, Sano, Cif або Tytan. До їх складу можуть входити:
- вода;
- каустична сода;
- аніони та ноніони;
- поверхнево-активні речовини;
- ароматизатори тощо.
Компоненти ефективно розчиняють і видаляють жир, а також залишають після себе приємний запах та відчуття чистоти.
Використовуйте звичайну губку
Для механічного очищення шаф, столу або підвіконня підійде звичайна двостороння поролонова губка. За допомогою її жорсткого абразивного шару можна ефективніше впливати на забруднення, а за допомогою м’якого видаляти піну і м’який наліт. Абразивний шар швидко зношується, тому губку потрібно міняти частіше.
Протріть оброблену поверхню
Для видалення залишків мийного засобу та води підійде суха ганчірка з мікрофібри. Вона не залишає слідів та волокон, надає поверхням гладкості та блиску. За потреби всі маніпуляції можна повторити на кухонних світильниках.
Висновки
Насамперед потрібно бути готовим до того, що повністю запобігти утворенню жирного нальоту не можна. Однак, якщо застосовувати заходи профілактики, частота проведення прибирання на кухні знизиться, а самі забруднення стануть менш лячними. Експерти інтернет-магазину HimOpt рекомендують:
- Під час приготування їжі включати витяжку.
- Частіше провітрювати кухню та їдальню.
- Застилати підвісні шафи та холодильник одноразовою плівкою.
- Не допускати забруднення кухонних поверхонь крихтами, пилом, соком та іншими речовинами.
- При смаженні страв закривати каструлю або сковороду ситом або кришкою.
- Забирати з плити непотрібний посуд.
- Періодично протирати меблі, техніку та підвіконня ганчіркою з мікрофібри або вологою губкою.
- Стежити за чистотою рук, щоб на поверхнях не залишалися жирні, олійні та брудні сліди.
І головне — під час прибирання потрібно користуватися мийними засобами, дія яких спрямована на видалення жиру та кіптяви. Вони ретельно видаляють жирний шар, не даючи йому густіти й товщати. Замовити їх з кур’єрською доставкою можна в інтернет-магазині HimOpt.